Predaje Apple Watch dosihali obrovské čísla. Podľa odhadu prieskumnej firmy Jupiter Research bolo v roku 2015 vyrobených a dodaných 8.8 milióna Apple Watch smarthodiniek. To činí 51.5% všetkých smarthodiniek doručených v minulom roku. Celkovo bolo doručených 17 miliónov kusov a 10 percent z toho tvorili smarthodinky podporované operačným systémom Android Wear.

Apple Watch prišli do predaja v apríli 2015 a povráva sa, že druhá generácia modelu bude samostatné zariadenie, ktoré nebudete musieť párovať so svojím mobilným telefónom. To znamená podporu 4G LTE pripojenia a vstavaný modem, čo je pomerne veľká vec. Apple by malo prísť s druhou generáciou už v Marci.

Podľa Jupiter Research dopyt po Apple Watch smarthodinkách prevalcoval dopyt po zariadeniach fungujúcich na Android Wear hlavne kvôli faktu, že existuje oveľa viac aplikácií pre smarthodinky od Apple. Ak to máme vyjadriť v číslach, tak mesiac po tom ako boli na trh uvedené Apple Watch bolo k dispozícií už viac ako 10 tisíc aplikácií oproti 4 tisícom pre Android Wear.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *