Nositeľné zariadenia za posledné dva roky zaznamenali obrovský skok dopredu. Videli sme veľa technologických spoločnosti predstaviť svoje inteligentné hodinky. Vďaka tomu máme na výber veľké množstvo rôznych dizajnov. Huawei Watch, Apple Watch, Moto 360, Asus Zenwatch, Pebble Steel… je ich strašne veľa a v roku 2016 môžeme očakávať ďalšie. Nebude to však len o inteligentných hodinkách, ale aj o nositeľných zariadeniach.

Vďaka tomu máme na výber veľké množstvo rôznych dizajnov. Huawei Watch, Apple Watch, Moto 360, Asus Zenwatch, Pebble Steel… je ich strašne veľa a v roku 2016 môžeme očakávať ďalšie. Nebude to však len o inteligentných hodinkách, ale aj o nositeľných zariadeniach.

Nositeľné zariadenia a ich silný rok

Podľa najnovších správ uvidíme tento rok viac ako 100 miliónov predaných kusov inteligentných hodiniek a fitness náramkov. Nositeľné zariadenia zažijú veľmi dobrý rok. Podľa analytikov bude predaje ťahať dopredu druhá generácia Apple Watch, pravdepodobne preto, lebo prvá generácia patrila medzi najžiadanejšie smart hodinky. Podľa zdrojov, menšie predaje Android Wear zariadení boli spôsobené reštrikciami operačného systému a kvôli ťažkostiam s odlíšením výrobkov. Podiel na trhu Android Wear zariadení sa zmenšil na 2,7 % v roku 2015, z pôvodných 11,9 % v roku 2014.

Podľa prieskumných agentúr, rok 2016 bude patriť Android Wear zariadeniam, keďže existujú reálne plány o expanzii na čínsky trh. Taktiež aj služby Google sa vracajú do Číny, benefitovať na tom bude určite Android Wear.

Čo sa týka fitness náramkov, už rok 2014 bol pre Fitbit a Xiaomi veľmi dobrý a inak tomu nebolo ani v roku 2015. Nový náramok Mi Band sa predáva ako teple rožky, za to môže najmä merač tepu a jeho nízka cena. Fitbit prišiel na trh s novými náramkami, ktoré zaujali najmä dizajnom. Ich najpredávanejší fitness náramok – Fitbit Charge HR – ešte nejaký ten čas na trhu uvidíme. Veľké technologické firmy sa musia odlíšiť a prísť s niečím revolučným.

Rok 2016 bude veľmi vzrušujúci pre nositeľné zariadenia – nové dizajny, funkcie, senzory a nižšie ceny. Máme sa na čo tešiť a to všetko určite zvýši predaje a benefitovať z toho bude nakoniec konečný spotrebiteľ.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *