Po veľkom hardware evente od Google minulý mesiac, na ktorom spoločnosť oznámila svoj nový smartfón je čoraz viac rozruchu o smarthodinkách. Tie majú taktiež pochádzať od samotného Google. Predstavené mali byť už 4. októbra v San Franciscu, žiaľ nestalo sa tak. To však neznamená, že ide iba o výmysel. Podľa portálu Evleaks sa začnú predávať v 1. štvrťroku roku 2017 s novým Android Wear 2.0.

Toto znamená, že budú prvým hardvérom s novou verziou Android Wear, ktorý bol presunutý z tohto roka na začiatok 2017. Špekuluje sa, že po Pixel smartfóne budú nasledovať práve Pixel smarthodinky.

Veľkou otázkou ostáva, kedy v prvom kvartáli budú predstavené. Google má totižto iba 2 eventy počas roka – Google I/O v máji/júni a ďalší v septembri. Preto sa špekuluje, že predstavenie sa uskutoční v januári na CES alebo koncom februára na Svetovej mobilnej konferencii. Ťažko povedať na ktorom to bude, keďže Google sa málokedy na týchto eventov zúčastnil.

Tieto smarthodinky by mali pokračovať v trende „Made By Google,“ ktorý spoločnosť odštartovala minulý mesiac. Hoci budú možno vytvorené iným výrobcom, o dizajne bude rozhodovať práve Google. Spoločnosť totiž spolupracuje s viacerými firmami vyrábajúcimi zariadenia Android.

Je treba poznamenať, že niekoľko výrobcov Android smarthodiniek neoznámilo tento rok nič nové z toho dôvodu, že čakajú na Android Wear 2.0, ktorý má predstavovať rovnocenného konkurenta watchOS3.

Nasledujúci rok by mal byť pre Google a Android Wear veľkým, predovšetkým práve kvôli Android Wear 2.0. Je to niečo, čo veľa milovníkov technológii privíta s otvorenou náručou.

zdroj: androidheadlines.com, zdroj fotografií: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *