Fitness náramky, ak príde na ich dizajn, sa vo väčšine prípadov od seba neodlišujú. Väčšina z nich má športový dizajn a nosíte ich na zápästí na mieste kde inak boli klasické hodinky. Fitness náramky od Jawbone, Fitbit alebo Misfit majú dizajn, ktorý vás núti byť aktívnymi. No je tu jedna spoločnosť, ktorá šla trocha odlišným smerom. Withings predstavilo svoj fitness náramok Activité, ktorý vytŕča z davu. Na úvod musíme povedať, že Withings Activité hoci vyzerajú ako hodinky, sú skôr fitness náramkom ako smarthodinkami.

Kľúčové špecifikácie Withings Activité:

Rozmery a váha: 3.6 cm, 37 g
Displej: klasický hodinový ciferník, ciferník na meranie denného cieľa
Kompatibilita: Android 4.3 alebo novší, iOS 7 alebo novší
Ostatné: Akcelerometer, Gyroskop, Krokomer, senzor na Plávanie
Konektivita: Bluetooth 4.0
Batéria: CR2025 (výdrž 8 mesiacov)

Dizajn

Vďaka svojmu štýlovému a diskrétnemu dizajnu sú tieto hodinky niečím výnimočným v tejto kategórii. Nie každému sa páči športový dizajn náramkov a tak často hľadajú svoju chuť v kategórií smarthodiniek, hoci je ich účel iný.

Základom Swiss Made dizajnu Withings Activité je ukázať klasický vzhľad hodiniek a až potom ich športové využitie. Navonok vyzerajú ako klasické okrúhle hodinky. Jednoduché a elegantné, nekričiace, že sú fitnes náramkom. Toto je dobré aj zlé zároveň, záleží to od vašich chutí.

Povedzme si niečo o konštrukcii. 36,3 mm puzdro je vyrobené z nerezovej ocele. Spolu so zafírovým sklíčkom zaručujú prémiový vzhľad a pocit. Kožený remienok veľmi dobre dopĺňa tento elegantný dizajn so štipkou športového štýlu. Pre fitnesákov je vhodnejší silikónový remienok, vzhľadom na to, že je odolnejší voči potu. Vymeniť ich nie je problém.

Na zápästí nevyzerajú Withings Activité ako veľké hodinky ani na tenších zápästiach. Švajčiarská kvalita vám zaručí, že vaše hodinky vydržia aj 50 m hĺbku a tak s nimi môžete smelo vliezť do bazéna. Čo sa farieb týka, sú dostupné v bielej alebo čiernej farbe.

Je jasné, že sa ľudia od Withings nedali ovplyvniť trendami v dizajne fitness náramkov.

Display

Minimalistický displej, ktorý iba hovorí koľko je hodín. Nenájdete tu LCD displej a ani OLED obrazovku. Withings Activité ukazuje klasický ciferník minimalistických ručičkových hodiniek. Nájdete tu minútovú a hodinovú ručičku a vedľa toho ďalšiu ručičku, ktorá vám ukazuje splnené ciele pre daný deň.

Ako sme spomínali, tento ciferník je chránený zafírovým sklíčkom. Všetko toto dáva šmrc celému dizajnu. Hoci ľahko zistíte čas, chyba tu podsvietenie alebo odraz, ktorý vám pomôže v noci zistiť koľko je hodín alebo pred spaním skontrolovať splnené ciele.

Štýl a ciferník je minimalistický a jednoduchý. Nemôžeme povedať, že sme z dizajnu nadšení, no pri hodinkách je táto vec veľmi subjektívna.

Aplikácia

Aplikácia od Withings prešla výrazným redizajnom. Na úvodnej obrazovke nájdete pekný prehľad vašej aktivity za použitia jasných farieb. V ďalšej sekcii nájdete panel, priateľov, profil, pripomienky atď.

Pri Withings Activité vidíme aj záznam nášho spánku, behania, plávania a chôdze. Dokonca nám to zobrazí aj prehľadný graf, ktorý je rozdelený po hodinách. Okrem toho v grafoch nájdete aj kroky, spálené kalórie a vzdialenosť. Pri meraní spánku je fajn vidieť časy kedy sme išli spať a kedy sme vstávali a tiež aký kvalitný spánok sme mali.

Konektivita

Synchronizácia prebieha iba pomocou Bluetooth. S Activité nemusíte robiť nič, no pre nastavenie potrebujete aplikáciu. Na iniciovanie procesu potrebujete stlačiť gombík v malej dierke na zadnej strane a potom už len sledovať kroky v aplikácii. Synchronizácia dát sa môže vykonať manuálne pri spustení vašej aplikácie v telefóne.

Výkon

Je to jeden z najpresnejších fitness náramkov na trhu. Nemôžeme sa sťažovať na dáta, ktoré nám Activité ukazuje. Tieto dáta celkom presne odzrkadľujú našu aktivitu počas dňa. To isté platí aj pri monitorovaní spánku, vzhľadom na to, že senzor rozpozná ľahký a hĺbkový spánok a aj čas kedy sme hore.

S použitím aplikácie môžete ľahko nastaviť tichý alarm, ktorý v daný čas spustí jemné vibrovanie. Celkom pekná vychytávka je keď dva krát ťuknete po sklíčku a hodinky vám ukážu na aký čas ste si nastavili budík a po chvíľke sa vrátia spať na aktuálny čas.

Je škoda, že tieto hodinky nedisponujú meračom tepu, ktorý by nám poskytol presnejšie informácie o spálených kalóriách. Okrem toho ciferník nám neukáže teplotu, dátum alebo notifikácie – iba koľko je hodín!

Veľkým plusom je sledovanie plávania, pretože túto možnosť má len pár kvalitnejších náramkov.

Batéria

Hodinky sú poháňané CR2025 batériou. Je milé, že Activité nepotrebuje denné a ani týždenné nabíjanie. Withings tvrdí, že batéria vydrží viac ako 8 mesiacov. Myslíme si, že až dlhodobý test odhalí či je toto tvrdenie správne.

Záver

Pri Withings Activité ide o štýl – sú diskrétny a nekonvenčný fitness náramok. Tieto hodinky sú vďaka vzhľadu výnimočným zariadením vo svete fitness náramkov. Activité sú vhodné aj k formálnemu a biznis oblečeniu – kde športové fitness náramky nemajú miesto. Tento náramok robí všetko to čo robia ostatné fitness náramky no jeho pridanou hodnotou je ich samotný dizajn. A tak ak skôr pozeráte na vzhľad a chcete mať informácie o vašich aktivitách počas dňa, potom je tento fitness náramok pre vás. Mne osobne by ale vadilo nosiť hodinky (predsa len tak aj vyzerajú) na všetky moje športové aktivity.

Nie všetci budú nadšený z ceny. Ak ste ochotný investovať do fitness náramku 340 eur, tak porozmýšľajte aj nad inými fitness náramkami, ktoré majú oveľa viac funkcií no horší dizajn. Cena tiež odzrkadľuje značku Swiss Made, ktoré hovorí o peknom dizajne, kvalitných materiáloch a puntičkárskej konštrukcii.

Alternatívou sú Withings Activité Pop, ktoré majú rovnaký dizajn no kvalitné materiály boli zamenené za švajčiarske minerálne sklíčko, mosadzné ručičky, kov potiahnutý PVD a silikónový remienok. Okrem toho sú tieto hodinky dostupné v troch farbách a s cenou 126 eur.

+ Plusy – Mínusy
+ Dizajn – Cena
+ Konštrukcia (Swiss Made) – Pomalá aplikácia                 
+ Výdrž batérie 8 mesiacov      – Chýbajúci displej
+ Presnosť merania

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *