Prinášame vám naše prvé dojmy z dlhodobého testovania Fitbit Charge HR. Tento fitness náramok v  minulom roku patril medzi najpredávanejšie merače športovej aktivity. Zaujal najmä cenou, nepretržitým meraním srdcovej aktivity a športovým dizajnom. Okrem toho Fitbit Charge HR dokáže sledovať vašu športovú aktivitu, merať počet krokov, vyrátať spálené kalórie, merať kvalitu spánku, zobraziť notifikácie o prichádzajúcom hovore a ešte veľa iného.

My máme k dispozícii Fitbit Charge HR v čiernej farbe. Na prvý pohľad nás zaujal nenápadným športovým dizajnom. Náramok je celý z gumy a má jemný sieťový vzor navrchu. Guma je príjemná na dotyk a veľmi dobre sa nosí na ruke.

Prvé zapnutie nás inštruovalo k synchronizácii s počítačom alebo mobilným zariadením. V oboch prípadoch musíme mať nainštalovanú aplikáciu, ktorá nás prevedie nastaveniami nášho nového fitness náramku. Následne prebehla aktualizácia softvéru na zariadení. Po dokončení sa zariadenie prebralo k životu a na spodnej strane začalo blikať zelené svetlo – senzor na meranie tepu. Zelené svetlo senzora pôsobilo rušivo, kým sme si náramok neumiestnili na ruku.

Po bezproblémovej úvodnej synchronizácii naše veľké nadšenie trocha opadlo, vzhľadom na to, že sme nemali veľa údajov, ktoré by sme mohli analyzovať. Jednu funkciu sme ale otestovali hneď – merač srdcového tepu. Porovnávali sme merania s oxymetrom, ktorý majú aj záchranári. Pri meraniach v pokoji nám obe zariadenia ukazovali takmer rovnaké hodnoty.

Aplikácia je spracovaná veľmi dobre a prehľadné tu nájdete usporiadané všetky informácie, ktoré očakávate, že váš nový fitness náramok bude merať. Synchronizácia sa nám spustí ihneď po zapnutí aplikácie. Chvíľu trvá, kým sa vám ukážu informácie o vašej aktivite, ale nemôžeme povedať, že by to skúšalo našu trpezlivosť.

Fitbit Charge HR sme mali so sebou pri našom behu. Informácie o tepe a odbehnutej vzdialenosť boli na úvod skreslené a nepresné. Meranie srdcového tepu sme opravili tak, že sme si remienok o čosi viac utiahli, aby nám náramok nelietal pri behaní na zápästí. S opravou odbehnutej vzdialenosti to bolo komplikovanejšie. V nastaveniach profilu sme museli upraviť dĺžku nášho kroku. Vyrátali sme to tak, že sme skutočne odbehnutú vzdialenosť (nameranú pomocou GPS v našom telefóne) podelili počtom krokov (nameraných našim náramkom). Druhé behanie už malo o čosi presnejšie výsledky, napriek tomu sme zopakovali matematiku. Po upresnení priemernej dĺžky kroku a zmene nastavení, sme mali z merania našich športových aktivít lepší pocit a hodnoty sa zdali byť reálnejšie.

Zariadenie máme na ľavej ruke a po chvíli nosenia sme ho na ruke vôbec necítili. Veľmi dobre nahradil naše klasické hodinky. Pri spaní nám vôbec neprekážal. Displej má len jeden riadok a v reálnom čase ukazuje naše dosiahnuté hodnoty.

Prvé dojmy z nosenia a používania Fitbit Charge HR mame veľmi dobré a sme zvedaví ako dopadne pri iných športoch. Viac vám prinesieme v našej veľkej recenzií, kde sa dozviete detaily o meraní spánku, zobrazovaní notifikácii, nepretržitom meraní tepu a Fitbit aplikácií. Ak máte konkrétne otázky neváhajte sa pýtať v našich komentároch pod článkom.

Na záver menšia rada, ak máte záujem kúpiť si tento fitness náramok už dnes, uistite sa, že si naozaj objednávate Fitbit Charge HR. Ak sa vám cena bude zdať veľmi nízka, potom je dosť možné, že ste si nevšimli, že v názve alebo popise chýba označenie HR, teda heart rate. V tom prípade sa jedná o fitness náramok Fitbit Charge (bez HR) a ten je bez merača tepu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *