Samsung Gear S2 batéria určite nie sú na rovnakej úrovni ako Pebble Time čo sa týka výdrže batérie, no Tizonom podporované hodinky od Samsungu sa zase o kúsok priblížia svojmu konkurentovi. Len pripomíname, že Pebble Time vydržia bez nabitia 7 dní a Gear S2 2 dni. Samsung aktuálne prichádza s malým update-om prinášajúcim optimalizáciu výdrže batérie. Softvér má iba 4.85MB a majiteľov smarthodiniek Gear S2 potešil už v decembri. Optimalizácia batérie bola jediná vec uvedená v changelogu vylepšenia.

Už dávnejšie sme spomínali, že Samsung Gear S2 napriek malej kapacite batérie (len 250mAh) disponuje celkom slušnou výdržou a to dva dni na jedno nabitie. Pred týmto update-om ste hranicu 48 hodín dosiahli len po stlmení jasu vypnutí ambient módu. I tak však najlepšie spravíte, ak svoje Gear S2 nabijete každú noc a nebudete tým riskovať, že vás nechajú v štichu budúci deň. Každopádne, ak ich zabudnete nabiť na bezdrôtovej nabíjacej stanici, ktorou Gear S2 disponujú, dva dni vám fungovať zaručene vydržia.

Dva dni sa možno niekomu zdá málo, no v porovnaní s konkurenciou v Android Wear rodine je to slušný výkon. Predsa len, viacerým výrobcom sa nedarí prekročiť dvojdňovú hranicu, no my dúfame že nový rok prinesie pokrok aj tejto oblasti.

zdroj: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *