Spoločnosť de GRISOGONO strávila posledných dvadsať rokov budovaním svojej značky ako synonymum luxusu pre vaše zápästie. Spoločnosť sa pohybuje na trhu s hodinkami dosť dlho na to, aby vedela, aké sú aktuálne trendy. Vždy si dajú záležať na kvalite. Práve preto sme boli zvedaví, čo vznikne spojením luxusnej značky a technologického giganta.

Samsung Gear S2 de GRISOGONO je stelesnením štýlu, kvality a dokonca aj bohatstva. Rám je zo zlata a vybíjaný drahými kameňmi, inteligentné hodinky sú zas spojením elegantnej klasiky a novej technológie. Samsung tvrdí, že to nie sú len obyčajné Gear S2 oblepené diamantmi a drahými kovmi – je to skôr spolupráca medzi dvomi spoločnosťami, ktoré spájajú pôvab a umenie.

Zariadenie má 1,2 palcový okrúhly Super AMOLED displej, 512 MB RAM, 4GB internej pamäte, 250mAh batériu a všetky klasické senzory. Nepoznáme cenu, ale určite si ich nebudete môcť kúpiť v ktorejkoľvek predajni. Otázkou zostáva, či si luxusné smarthodinky nájdu svojich fanúšikov. V minulosti boli luxusné hodinky drahé najmä kvôli precíznemu remeslu a odolnosti. Keď ste si kúpili Rolex, tak ste očakávali, že tieto hodinky budú mať ešte deti vašich detí. Avšak smarthodinky sú úplne iná trieda produktov. Tak isto ako pri telefónoch, aj pri smarthodinkách máte tendenciu ich meniť každé dva až tri roky. Pri cenovke, ktorú môžeme očakávať pri nových luxusných Gear S2 hodinkách, je otázkou, čo o dva roky neskôr majitelia spravia s takýmito smarthodinkami. Pri rýchlosti, akou sú nové technológie predstavované, také dva roky staré smarthodinky už asi dosť múdre nebudú.

Svetoznámy výrobca klasických hodiniek TAG Heuer už dávnejšie zistil, že smarthodinky sú cesta, ktorou by sa mali výrobcovia klasických hodiniek vydať. Partnerstvom so spoločnosťou Google vytvorili luxusné smarthodinky, ktoré stoja okolo 1500 dolárov a boli vypredané za pár dní. Toto určite inšpirovalo viaceré spoločnosti, aby predstavili svoje smarthodinky s nálepkou “luxusné”.

Čo si myslíte o nových smarthodinkách od Samsungu a de GRISOGONO? Sú to vyhodené peniaze?

zdroj: samsung.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *