Kto pozná zariadenia od Samsungu, vie, že nie žiadnym tajomstvom to, ako má firma rada pružné displeje. Odkedy predstavila svoj prvý pružný displej na Galaxy Note Edge, firma sa snaží túto vlastnosť využívať vo svojich vlajkových lodiach. Tento rok sme mohli vidieť na Galaxy Note 7 ako štandardná konfigurácia obsahuje zaoblené hrany na oboch stranách displeja, umožňujúce využitie práve pružného displeja. Nejaký ten čas prichádzali správy ako Samsung chystá spustiť novú líniu produktov využívajúcich nielen pružné displeje ale aj pružný hardvér. Neustále sa podávali patenty a podľa najnovších správ táto nová línia dostane meno „Galaxy Wing“.

Najnovšie fotky zobrazujú nedávny patent. Ide o zariadenie, ktoré je možné zložiť do veľkosti mobilu, roztiahnuť na vytvorenie akéhosi displeju s klávesnicou alebo dokonca aj pripnúť na zápästie človeka. Ak sa niečo takéto dostane na trh, názov Galaxy Wing by celkom sedel. Zatiaľ však ide iba o patent a nevie sa presne, o čo Samsungu naozaj ide. Niektoré fámy tvrdia, že nový produkt má prísť už na ďalšiu jar, takéto tvrdenia sú však príliš odvážne. V prípade patentov ide predovšetkým o ochranu budúcnosti. Pokiaľ Samsung podá svoje patenty, zabráni v budúcnosti podobným produktom od konkurencie. Je to skrátka múdry ťah.

Potenciál pružných OLED displejov je obrovský, najznámejším je LG s G Flex líniou smartfónov, ktoré majú zaoblený displej zhora nadol. Momentálne však stále prevažujú tradičné dizajny smartfónov a implementovanie pružného displeja do Galaxy S7 neznamená, že sa z neho stane trend. Pod displejom totižto existuje niekoľko komponentov, ktoré by museli byť takisto pružné a kým sa tento problém nevyrieši, realita pružných a ohýbacích zariadení je zatiaľ hudbou budúcnosti. No možno Galaxy Wing bude tým produktom, ktorý spôsobí revolúciu.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *