Pokiaľ máte smarthodinky, je dosť veľká šanca, že si ich chránite ako oko v hlave. Zabraňujete ich namočeniu, zaprášeniu alebo ich spadnutiam. Sú predsa len viac ako len počítač za niekoľko stoviek eur, ktorý máte na svojom zápästí. Nové smarthodinky Nixon Mission, ktoré sa budú predávať od 10. októbra s cenovkou $400 dolárov boli navrhnuté tak, aby zvýšili odolnosť voči poškodeniu pri spadnutí.

So svojim drsným dizajnom sú špeciálne určené pre surferov a snowboardistov, ktorí sú pre Nixon cieľovou skupinou. Smarthodinky dokážu poskytnúť upozornenia ohľadom počasia a sledovať aktivitu. Mission nie je zariadenie, ktoré si zoberiete na svoje rande, ale smarthodinky určené do terénu.

Výsledkom je veľký zavalitý kus smarthodiniek. Najlepšie slovo na vystihnutie je pravdepodobne agresívny. Zariadenie tvorí rám z polykarbonátu a nehrdzavejúca oceľ. Displej je plne oválny s Gorilla sklom s 1,39 palcovým displejom a rozlíšením 400×400 pixelov. Smarthodinky sú odolné voči vode do hĺbky 100 metrov, čo je viac ako akékoľvek Android smarthodinky. Dotyková obrazovka má navyše fungovať aj vo vode.  Nixon Mission sú na prvý pohľad širšie ako iné smarthodinky a ich 48 mm plášť môže na malých zápästiach vyzerať smiešne.

Čo sa týka hardvéru, smarthodinky majú nový čip Snapdragon 2100 a množstvo senzorov – GPS, termometer, altimeter (meranie výšky), barometer, e-compass, gyrometer, akcelerometer a vlhkomer. 400 mAh batéria má podľa správ vydržať viac ako 1 deň. Nixon vyvinul vlastné ciferníky poskytujúce informácie o surfovacích alebo snežných podmienkach, ktoré dokážu používateľom posielať upozornenia.

Mission sa predávajú online a sú dostupné v 12 rôznych rámoch, 3 rôznych farbách tela a 24 rôznych farebných remeňoch. Smarthodinky nie sú určené pre každého, no pokiaľ hľadáte čo najlepšiu voľbu pre športovca a chcete mať funkcie podobné iným smarthodinkám, Mission stoja za Vaše vyskúšanie.

zdroj: theverge.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *