Každý fanúšik ságy Hviezdnych vojen sníva o použití Sily. Dnes vďaka ľuďom z Sphero sa tieto sny splnia. Asi všetci, ktorí videli pokračovanie Hviezdnych vojen, si zamilovali nového droida BB-8. A práve spoločnosť Sphero ho oživila v podobe hračky, ktorú môžete ovládať pomocou aplikácie vo vašom telefóne.

Tí čo Sphero BB-8 nepoznáte, určite sa čudujete, prečo toľko času venujeme nejakej hračke. Preto odporúčam pozrieť si v prvom rade pokračovanie Hviezdnych vojen a hneď na to video nižšie.

CES 2016 nám prinieslo obrovské množstvo noviniek z technologického sveta. Spoločnosť Sphero, ktorá sa na CES zúčastnila, posunula svoju hračku o level vyššie. Na riadenie Sphero BB-8 už nebudete potrebovať svoj telefón. Na CES spoločnosť predstavila Force Band – náramok na zápästie s ktorým môžete kontrolovať svojho Droida BB-8 pohybom vašej ruky.

Pohybom ruky doprava, doľava, dopredu a dozadu môžete kontrolovať droida BB-8 pri kotúľaní sa vašim domovom. Týmto zaujímavým spôsobom riadenia získate pocit, že tohto droida ovládate pomocou Sily. Presne tak ako to robia Jediovia. Podľa svedkov, ktorí videli krátke predvedenie Force Bandu na CES, je táto funkcia fakt cool. Momentálne nemáme žiadne informácie o cene, ale vieme, že Force bude dostupný na jeseň.

Ak na Force Band nechcete čakať, tak Sphero BB-8 s klasickým ovládaním je dostupný na Slovensku a aj v Českej republike. S klasickým ovládaním, môžete svojho droida riadiť pomocou aplikácie na vašom smartphone. Ovládanie je jednoduché a dokonca môžete zadávať droidovi rôzne príkazy.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *