Počítanie krokov bol len začiatok. Vedci predstavujú senzory, ktoré sú menšie, inteligentnejšie a lacnejšie. Tieto inovácie si nachádzajú svoje miesto v nositeľných technológiách na vašom zápästí alebo členkoch. Povedzte stop dehydratácií! Nový senzor, vyvinutý inžiniermi z Kalifornskej univerzity, dokáže zmerať metabolity a elektrolyty vo vašom pote. Kombináciou týchto meraní s teplotou kože, dokáže tento senzor upozorniť užívateľa o únave, dehydratácii a nebezpečne vysokej teplote tela.

Takže tvoj ďalší fitness tracker ťa upozorní na to, že to s cvičením preháňaš. Samozrejme, ešte to nejakú chvíľu potrvá, kým to naozaj bude pravda. Dovtedy si budeš musieť vystačiť z informáciami z klasických senzorov, ako je merač tepu, krokomer a tiež nezabudnúť si poznačiť ďalšie informácie o svojom cvičení.

Veda o pote

Tvoj pot dokáže prezradiť viac, ako si myslíš. Vedci sa domnievajú, že nositeľná technológia založená na tejto novej technológií dokáže v istých situáciách nahradiť krvné testy – žiadne ihly a žiadne výlety k doktorovi.

V čipe je viac ako 10 integrovaných obvodov a tím akademikov, spolu s dobrovoľníkmi skúšali efektivitu pri viacerých indoorových a outdoorových testoch. Všetky dáta získané zo zariadenia na zápästí a čelenkoch ľahko inportovali do telefónu, tak isto ako je to pri dnešných nositeľných zariadeniach.

Ľudský pot je bohatý na fyziologické informácie, čo ho robí atraktívnou telesnou tekutinou pre neinvazívne senzory. Napriek tomu, pot je veľmi komplexný a aby sme získali dôležitú informáciu o stave nášho zdravia, tak musíme namerať niekoľko rôznych hodnôt.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *