Xiaomi vydalo množstvo tech produktov, medzi ktoré patria smartfóny, tablet a fitness trackeri ako aj zariadenia typu smart varič ryže, smart váhy atď.. Veľa ľudí očakávalo, kedy spoločnosť konečne vstúpi na trh smarthodiniek. A práve tento mesiac ohlásila vlastné smarthodinky… tak trochu.

Značka patriaca Xiaomi, Huami, predstavila smarthodinky s názvom AMAZFIT Watch. Názov môže byť trochu zavádzajúci, keďže Huami minulý rok dozadu predstavilo fitness tracker, ktorý mal rovnaký účel. Podľa fotiek je vidno, že AMAZFIT sú okrúhle smarthodinky s 1,34 palcovým displejom s rozlíšením 300×300. V rámci hardvéru má 1,2 GHz jednojadrový proces SoC, 512 MB RAM a 4GB úložného priestoru. O aký model SoC ide momentálne nevieme.

V cene bude i 200 mAh batéria spolu s certifikátom IP67 na odolnosť voči vode a prachu. Podľa Huami pôjde o prvé smarthodinky s 28 nm GPS senzorom. Pre zaujímavosť, objímka bude vyrobená keramicky, čo zabezpečí vyššiu odolnosť voči škrabancom. Popruh smarthodiniek sa bude môcť vybrať a zameniť za akýkoľvek 22nm popruh, takže vlastné upravovanie je viac menej neobmedzené.

Podľa Huami v týchto smarthodinkách batéria dokáže vydržať 11 dní pri monitorovaní krokov, 35 hodín pri spustenom GPS a pri priemernom používaní 5 dní. Gadget má v sebe zabudovaný senzor monitorovania srdečného tepu. Takisto bude kompatibilný s mobilnou platobnou službou Alibabi AliPay. Cena je nastavená na 799 Yuanov (€109 eur).

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *