Internetový portál androidcentral.com spravil prieskum v ktorom sa pýtali aké smarthodinky by si užívatelia rôznych telefónov kúpili. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 5000 nadšencov mobilných zariadení. Keďže prieskum robili pred Vianocami, bola táto otázka veľmi aktuálna a viacerí z opýtaných vyjadrili úmysel kúpiť si smarthodinky ešte tento rok. Z prieskumu vyšlo najavo, že telefón, ktorý vlastníte je silným indikátorom toho, aké smarthodinky si kúpite. Je to najmä preto, že telefón je zariadenie, bez ktorého sa nepohnete ani na krok a tak sa snažíte udržať v ekosystéme výrobcu vášho telefónu.

Apple aj Googlu sa tento rok snažia preraziť so svojou vlastnou platformou pre smarthodinky. Už stáročia sú hodinky populárnym darčekom. Teraz, potom čo sú výrobcovia telefónov zodpovední za vytlačenie hodiniek z trhu populárnych darčekov, sa snažia hodinkám prinavrátiť zašlú slávu a priviesť ich do 21. storočia.

Užívatelia smarttelefónov s operačným systémom Android určite láka platforma Android Wear. Podľa prieskumu, 44 percent majiteľov Android telefónov majú záujem o kúpu zariadenia s Android Wear a 13 percent si také zariadenia plánujú kúpiť do konca tohto roka.

Na druhej strane, 35 percent majiteľov iPhonov sa zaujíma o kúpu Apple Watch. Hoci je toto číslo menšie ako pri Android užívateľov – 13 percent majiteľov iPhonov si plánuje Apple Watch kúpiť do konca tohto roka. Je veľa dôvodov prečo sú čísla týkajúce sa Apple Watch menšie ako pri Android Wear zariadeniach. Hlavným dôvodom určite bude vyššia priemerná cena smarthodiniek od Applu.

Hoci nie sú plnohodnotné smarthodinky – s cenou nižšou ako všetky ostatné – fanúšikovia operačného systému Windows upriamili svoju pozornosť na Microsoft Band 2. Takmer každý piaty užívateľ Windows PC vyjadril záujem o toto zariadenia, pričom 6 percent si ho plánuje čoskoro kúpiť. Majitelia tabletov Surface Pro 4 sú ešte viac nadšení, 44 percent sa zaujíma o náramok od Microsoftu a 16 percent sú pripravených si ho kúpiť ešte tento rok. Viac ako polovica majiteľov Windows Phone plánuje kúpu Microsoft Band 2 a jedna pätina ho plánuje mať doma do konca roka.

Nižšie vám ponúkame celkové výsledky prieskumu, v ktorom sa tiež dozviete čo všetko iné by si kúpili majitelia iPhonov, Android a Windows telefónov.

zdroj: androidcentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *