Je len otázkou času, kedy všetci tradiční výrobcovia vydajú svoje vlastné inteligentné hodinky, hybrid ich klasických hodiniek s funkciami smarthodiniek. Zatiaľ posledným takýmto výrobcom je svetoznámy producent švajčiarskych hodiniek – Tissot. Prednedávnom predstavili Smart-Touch smarthodinky, ktoré sú založené na rade ich hodiniek Touch Expert Solar. Pri Smart-Touch však budú dostupné pokročilejšie funkcie.

Rada hodiniek švajčiarskej značky Tissot T-Touch je ojedinelá spôsobom zisťovania nameraných hodnôt. Hodinky Tissot T-Touch majú masívnejší ciferník, krytý odolným zafírovým sklíčkom. Ciferník je klasický a nejedná sa teda o displej, ktorý by ste očakávali pri smarthodinkách. Ako z typového názvu vyplýva, ovládajú sa dotykom. Dotykové body pre vyvolanie zmeny funkcie nájdete na ráme hodiniek. Výsledné hodnoty sú znázornené na obdĺžnikovom digitálnom displeji v dolnej časti ciferníku.

Na pozícii 12 je dotykový bod malej meteostanice. Hodinky Tissot T-Touch sú vybavené barometrom. Na pozícii 2 je umiestnené spúšťanie výškomeru. Ďalej na 4 je dotykový prepínač do režimu chronografu (ukazuje vyššie hodnoty času). Pozícia 6 je dotykový bod pre kompas a taktiež tu nájdete hodnotu teploty. Nakoniec na 8 je dotykový bod pre nastavenie alarmu. Okrúhly strojček je osadený do fazety rozdelenej na štyri segmenty, ktorá slúži ako ružica kompasu, pričom sever je na pozícii dvanásť.

Tissot smarthodinky

Tissot Smart-Touch je prvou veľkou technologickou investíciou do inteligentných hodiniek, ktorú spoločnosť Swatch Group uskutočnila. Viac detailov o týchto hodinkách ešte neprezradili, no predpokladáme, že budú vyzerať ako T-Touch Expert Solar a taktiež očakávame aj podobnú cenovku.

Predpokladáme, že smarthodinky budú spojené nielen s vašim telefónom, ale aj s ďalšími pripojiteľnými vonkajšími zariadeniami. Funkcie navigácie, ktoré boli prezentované pri rade T-Touch, budú rozšírené aj pri rade Smart-Touch, keďže budú podporovať niečo, čo sa volá Smart-Touch FindIt príslušenstvo. Takéto príslušenstvo môžete pripnúť k pohybujúcim sa objektom alebo umiestniť na určité miesto, ktoré následne dokážete nájsť cez Tissot smarthodinky. Iným príslušenstvom je Smart-Touch stanica, ktorá je poháňaná malým solárnym panelom a obsahuje meteostanicu, ktorá ponúkne lokálne informácie o teplote, vlhkosti, kvalite vzduchu a podobne.

Špecifikácie Tissot Smart-Touch sa pravdepodobne dozvieme v najbližších týždňoch. Predpokladáme, že tieto Tissot smarthodinky budú stáť od 1.000 do 1.200 dolárov, nie však viac ako T-Touch Expert Solar.

zdroj: androidcommunity.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *