Všetci žijeme v budúcnosti – rozhliadnite sa okolo seba. Máme hologramy na koncertoch, máme autonómne autá, vedomosti sveta máme vo vrecku, na zápästí nosíme malé počítače – chytré hodinky.

Nosiť pokročilú elektroniku na zápästí nie je nový koncept. IBM v roku 2001 predstavilo Linuxom poháňané hodinky a v roku 2004 Microsoft predstavil hodinky, ktoré poskytovali informácie o akciách, správy, športové výsledky a iné bity dát. Dnes chytré hodinky dávajú väčší zmysel. Majú obrovské možnosti využitia a sú dostupné za celkom prijateľné ceny. Čo je dôležité, moderné chytré hodinky vyzerajú takmer ako hodinky a nie ako nejaký komunikátor z Ninja Turtles rozprávky. Inými slovami, aj človek, ktorý sa nevyzná do technológií, by vôbec nenamietal nosiť dnešné chytré hodinky na ruke.

Ale, ktoré sú tie najlepšie? Ktoré modely nás najviac zaujali? Toto sú otázky na ktoré vám dnes odpovieme. Portál PhoneArena.com vyhlásil PhoneArena Awards of 2015 a dnes máme tu česť predstaviť vám, podľa odborníkov z najčítanejšieho portálu o nových technológiách, tie najlepšie chytré hodinky pre rok 2015. Porovnávali spoločnosti ako Apple, Samsung, LG, Motorola, Asus a Huawei. Nebol to pre nich ľahký výber, pretože konkurencia je veľmi silná. Po veľmi dlhom rozhodovaní, však prišli výsledku.

Titul najlepších smarthodiniek pre rok 2015 patrí…

Samsung Gear S2 a Gear S2 Classic

Je veľa dôvodov prečo Samsung Gear S2 a Gear S2 Classic si zaslúžia deliť prvé miesto ako tohtoročné najlepšie chytré hodinky. Sú rýchle, dobre vyzerajú, sú dobre navrhnuté a nie sú prehnane drahé. Najdôležitejší aspekt je ten, že majú veľký potenciál zaujať dámy a pánov, technologických nadšencov a aj bežných ľudí, ktorý by chceli dať šancu smarthodinkám.

Samsung Gear S2 a Gear S2 Classic síce nie sú najlacnejšie, no za cenu okolo 300 eur dostanete veľmi dobre chytré hodinky. Majú okrúhly tvar a otočný rám pre navigovanie v menu, sú vodotesné a tak nevadí či s nimi zmoknete alebo sa veľmi spotíte, sú dobré na meranie vašich bežných a fitness aktivít a batéria vám vydrží viac ako deň. Ak chcete potešiť samých seba pekným darčekom v podobe smarthodiniek, potom Samsung Gear S2 a Gear S2 Classic sú tie prvé chytré hodinky na ktoré by ste sa mali pozrieť – teda ak nemáte iPhone. Nevýhodou týchto smarthodiniek je, že sa nedajú spárovať s iPhonmi, zatiaľ.

Samsung Gear S2

Druhé miesto patrí Apple Watch

Hoci od nás nedostali toľko chvály ako chytré hodinky od Samsungu, Apple Watch sú jedny z najlepších smarthodiniek. A sú rozhodne najlepšou voľbou pre majiteľov iPhonov – väčšina smarthodiniek, vrátane Gear S2, sa nedokážu spárovať s telefónmi od Applu.

Tak ako ostatné Apple produkty, tak aj Apple Watch nie sú najlacnejšie, najmä keď si vyberiete tie s peknými a kvalitnými remienkami alebo 42 milimetrový model je pre vás malý. Chytré hodinky od Applu v sebe skrývajú najnovšiu technológiu – displej Force Touch, ktorý rozpozná rôzne úrovne tlaku, Taptic Engine, ktorý jemne pohladí vaše zápästie pri novej notifikácií, a senzory, ktoré merajú vašu aktivitu s vysokou presnosťou. Keď príde na aplikácie – strašne veľa je ich dostupných na stiahnutie, čo z nich robí najbohatším ekosystémom s aplikáciami.

Jedna vec im však chýba a čo je aj dôvod prečo nie sú najlepšími smarthodinkami pre rok 2015 – fascinujúci dizajn. Vyzerajú dobre, no za tú cenu, by sme očakávali dizajnový skvost. Možno druhá generácia Apple Watch nás nadchne viac.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *