Jedna z najprestížnejších univerzít v Japonsku zakázala všetky hodinky na skúškach, kvôli podozreniam z podvádzania. Univerzita v Kyote tvrdí, že tento zákaz bol potrebný a platí pre všetky typy hodiniek, dokonca aj tie mechanické. Je jasné, že tento zákaz je smerovaný proti smarthodinkám. Pri dnešných možnostiach smarthodiniek je jednoduché schovať si definície, obrázky a texty do malých otvoriteľných súborov. Následne tieto súbory nenápadne otvoriť jedným naklonením zápästia. Okrem Univerzity v Kyote, začínajú aj iné medzinárodné školy rozmýšľať podobne. Školy v Austrálii a v Anglicku taktiež zakázali hodinky na testoch. Dokonca z mojej osobnej skúsenosti, som musel, pred skúškou na medzinárodný certifikát, odovzdať všetku elektroniku, hodinky a vymazať pamäť kalkulačky pred dozorom.

Univerzita v Kyote je známa najväčším Japonským škandálom s podvádzaním, kedy v roku 2011, študent dal na internet otázku z testu – počas písania tohto testu. Následne napísal správnu odpoveď s pomocou ľudí, ktorí otázku komentovali. Samozrejme, telefóny sú už na skúškach zakázané.

Vyzerá to tak, že papierikom schovaným vo vreckách, fóliách na perách a vytlačeným etiketám na Fantách odzvonilo, pretože aj tu je cítiť technologický postup. Otázka je, kedy naše školy začnú zakazovať smarthodinky. Čo myslíte?

zdroj: theverge.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *