Nestáva sa často, že spoločnosti stiahnu svoje zariadenia krátko po uvedení do predaja. Väčšinou výrobcovia vychytajú hardvérové problémy skôr, no v prípade kritickej chyby LG Watch Urbane 2nd Edition LTE z nejakého dôvodu to nestihli zachytili. Teraz to vyzerá tak, že za všetko môže displej.

LG sa priznalo The Telegraphu, že nejde o bezpečnostnú chybu, ale odmietli poskytnúť viac detailov týkajúcich sa ich problému najmä kvôli konkurencieschopnosti a vzťahmi s dodávateľmi. Toto je oficiálne stanovisko spoločnosti LG pri sťahovaní zariadenia z obchodov:

Čo môžeme zdieľať je, že hardvérový problém sa týka pokročilého komponentu, ktorý sme použili v zariadení a ktorý ešte nikdy nebol použitý v LG zariadeniach. Počas agresívneho testovania, ktoré trvalo tisícky hodín v najrôznejších podmienkach, sa odhalilo, že tento komponent nesplnil kvalitatívne štandardy spoločnosti LG a môže to poškodiť obrazovú kvalitu a našu predstavu o kvalitnom zariadení.

Vzhľadom na to, že sa na smarthodinkách nenachádza kamera, jediný komponent, ktorý môže ovplyvniť „obrazovú kvalitu“ je displej. Displej je ich novým komponentom s rozlíšením 480 x 480 pixelov, čo je podstatne viac ako rozlíšenie 320 x 320 pixelov v originálnych LG Watch Urbane. A ak hovoríme o kvalite obrazu, tak to znie ako problém s mŕtvymi pixelmi alebo celkovým vyhorením.

Mŕtve pixeli sa pri smarthodinkách s OLED displejom môžu objaviť, pretože majitelia takýchto hodiniek budú chcieť mať na displeji veľmi často zobrazený čas, čo vo všeobecnosti zvyšuje pravdepodobnosť vyhorenia pixelov, kým sa to nejako softvérovo neošetrí.

zdroj: phonearena.com

1 komentár

  • Aktualizacia Android Wear prinesie tieto nove funkcie

    20. februára 2016 - 9:06

    […] cestu do Android Wear operačného systému. Dostupný bol už v Novembri na prekliatých LG Watch Urbane 2nd Edition. Po šiestich dňoch, LG stiahlo svoje smarthodinky z predaja kvôli chybnému P-OLED displeju. No […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *