Fitbit nie je meranie fitness aktivít cudzie. V tomto smere dominuje už niekoľko rokov na vrchole trhu, zatiaľ čo sleduje ako sa zvyšok konkurencie snaží získať rovnaký brand awareness. Šance sú, že pokiaľ tento článok čítate, už ste o tejto spoločnosti počuli. Problémom však môže byť, že sa neviete rozhodnúť pre to pravé zariadenie.

Porovnali sme každý jeden fitness náramok z hľadiska ceny, funkcií a dôvodu pre kúpu. Toto vám pri kúpe môže rozhodne pomôcť.

Rýchle zhrnutie

Fitbit Zip je najlacnejšie Fitbit, ktoré umožňuje jednoduché, ale zato presné zameranie.

Fitbit One je trošku drahšie ako Zip, k vyššej cene však pridáva sledovanie spánku, takže zariadenie je dobré pre toho, koho táto funkcia zaujíma.

Fitbit Flex 2 je jednoduchý a štýlový fitness náramok, ktorý zvládne meranie základných aktivít spolu so sledovaním spánku a upozorneniami smartfónu. Je ľahký a pohodlný na nosenie, čo môže byť dôvodom prečo sa rozhodnúť vybrať si tento model na úkor modelu One. Je to takisto jediné vodotesné zariadenie Fitbit.

Fitbit Alta je veľmi podobné Flexu, čo sa týka funkcionality, je však trochu výraznejšie z hľadiska displeja. Nie je vodotesné, no používa upozornenia v lepšom spôsobe ako Flex 2 pomocou ID, funkcie, ktorá umožňuje čítanie správ a upozornenie kalendárov.

Fitbit Charge 2 ponúka pokročilejšie sledovanie aktivít prostredníctvom kontinuálneho meraču tepu a prináša niekoľko ďalších funkcií, ako je VO2 Max a pripojeného GPS. Je trochu viac drahšie, no pri pomere cena a funkcie predstavuje najlepšiu voľbu.

Fitbit Blaze je pre tých, ktorý chcú fitness náramok vyzerajúci trochu viac ako smarthodinky. Nemá toľko funkcií ako Charge 2, ale má výhodu v nastavovaní hudby a farebnej obrazovke. Je to Fitbit pre tých, ktorý váhajú medzi fitness náramkom a smarthodinkami a sú naklonení bližšie k fitness náramku.

Fitbit Surge meria základné aktivity. Je to najdrahšie Fitbit zariadenie, ktoré ako jediné zariadenie ponúka zabudované GPS.

Fitbit Zip

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty

Typ – pripínací

Vlastnosti – LCD displej, hodiny

Životnosť batérie – 4 až 6 mesiace

Cena – od 50 eur

Fitbit Zip je najlacnejší fitness náramok dostupný, ktorý umožňuje sledovať základné aktivity diskrétnejšie. Je to pripínacie zariadenie, ktoré sa môže nosiť na opasku, vrecku alebo športovej podprsenke.

Zip má LCD displej, ktorý má ľahký prístup do štatistík a nahraditeľnú batériu, ktorá vydrží 4 až 6 mesiacov. Pomocou Fitbit aplikácie môžu používatelia sledovať svoj progres, plniť výzvy s priateľmi, merať kalórie, zaznamenávať svoje cvičenie a získavať achievementy.

Fitbit Zip je dostupné v uhoľnej, vápnovej, polnočnej modrej a magentovej farbe.

Fitbit One

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok

Typ – pripínacie

Vlastnosti – OLED displej, hodiny

Výdrž batérie – 10 až 14 dní

Cena – od 85 eur

Fitbit One je podobné Zip len s tým rozdielom, že dokáže merať spánok a má štíhlejší dizajn. Rovnako ako Zip sa dokáže bezdrôtovo pripojiť k aplikácii alebo počítaču. Môže sa takisto nosiť na opasku, vrecku alebo športovej podprsenke.

One má OLED obrazovku a pre batériu si zvolilo typ dobíjacej lítium-polymérovovej, ktorá ponúka 10 až 14 dní výdrže na plné nabitie. Má podobné aplikácie ako Fitbit Zip, no One vďaka meraniu spánku ponúka grafy, ciele v spánku a údaje o spánku. Fitbit One je dostupné v čiernej a burgundskej farbe.

Fitbit Flex 2

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok

Typ nosenia – zápästné

Vlastnosti –  5 LED svetiel, upozornenia na volanie a správy, špeciálny prístup, vodotesnosť, tichý alarm

Výdrž batérie – 5 dní

Cena – od 80 eur

Fitbit Flex 2 nahrádza originálne Flex a ponúka rovnaké funkcie ako Fitbit One v zmysle merania spánku. OLED displej je nahradený 5 LED svetlami, čo znamená viac používania aplikácie pre sledovanie progresu, zatiaľ čo dizajn sa zmenil z pripínacieho na zápästné.

Keďže nemá žiadny displej, nezobrazuje ani len hodiny ako Zip a One, no Flex 2 dokáže zobraziť aspoň upozornenia ohľadom textových správ a hovorov vo forme farieb. Batéria má vydržať na jedno nabitie 5 dní.

Flex 2 má odstrániteľný tracker, vďaka čomu môžete využiť špeciálne popruhy. Tie sú dostupné v zlatej, striebornej alebo ružovo-zlatej farbe. Poprípade môžete Flex 2 nosiť ako náhrdelník. Pre tých, ktorí sú spokojní s pôvodným gumeným popruhom si ho môžu vybrať zo štyroch rôznych farieb – čierna, námorná, levanduľová a purpurová.

Fitbit Alta

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok

Typ nosenia – zápästné

Vlastnosti –  OLED displej, hodiny, notifikácie smartfónu, vymeniteľné remene, tichý alarm

Výdrž  batérie – 5 dní

Cena – od 120 eur

Fitbit Alta ponúka podobné funkcie ako Flex 2, čo znamená, že nemá  žiadne meranie tepu. V porovnaní s Flex 2 sú však notifikácie zobrazované elegantnejšie.

Alta je štíhly model, ktorý sedí v línii s Flex v podmienkach veľkosti, displej vška umožňuje sledovať progres a upozornenia, vrátane textových notifikácii, prichádzajúcich hovorov a upozornenia kalendáru. Rovnaké funkcie ponúka Flex 2 spolu s rovnakou životnosťou batérie, ktorá vydrží 5 dní. Alta však nie je vodotesný model.

Fitbit Alta má 4 štandardné farby zahrňujúce čiernu, modrú, modrozelenú a slivkovú spolu s 2 extra koženými popruhmi za extra 58 eur alebo oceľovým za extra 92 eur.

Fitbit Charge 2

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok, tep srdca, nadmorskú výšku, VO2 Max

Typ nosenia – zápästné

Vlastnosti –  OLED displej, hodiny, notifikácie smartfónu, vymeniteľné popruhy, pripojené GPS, multi-športové sledovanie, automatické rozpoznávanie cvičenia, tichý alarm

Výdrž batérie – 5 dní

Cena – od 130 eur

Fitbit Charge 2 nahrádza Charge a Charge HR v jednom zariadení. Je o niečo väčšie ako Alta a Flex 2 no pridáva niekoľko extra funkcií, vrátane kardio fitness úrovne (podstatne vďaka VO2 Max), ktorá vám udáva personalizované fitness skóre. Charge 2 má takisto funkciu sprevádzané dýchanie ponúkajúce personalizované cvičenia dýchania na základe vášho tepu.

Je tu ďalej pripojené GPS a batéria vydrží 5 dní, čo je rovnaký čas ako pri Flex 2. Je odolné voči potu, dažďu a ošplechnutiu ako Alta, ale nie je vodotesné ako Flex 2. Funkcie aplikácii sú rovnaké ako pri iných zariadeniach, no ponúkajú pridaný bonus v podobe možnosti sledovať svoj srdečný tep, a takisto aj oveľa viac detailné analýzy cvičenia.

Fitbit Charge 2 prichádza v kombinácii farieb čierna a strieborná, slivková a strieborná, modrá a strieborná a nakoniec modrozelená a strieborná. Sú tu aj dve špeciálne edície modelov ako aj niekoľko popruhov, ktoré sa dajú kúpiť oddelene. Charge 2 ponúka medzi-vymeniteľné popruhy ako Alta.

Fitbit Blaze

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok, tep srdca, nadmorskú výšku

Typ nosenia – zápästné

Vlastnosti –  OLED displej, hodiny, notifikácie smartfónu, kontrola hudby, pripojené GPS, multi-športové sledovanie, automatické rozpoznávanie cvičenia, on-screen cvičenia, tichý alarm

Výdrž batérie – 5 dní

Cena – od 200 eur

Fitbit Blaze ponúka všetko čo originálny HR, no chýba mu však niekoľko funkcií Charge 2, ako sú VO2 Max a sprevádzané dýchanie. Blaze je väčšie ako Charge 2, ktorý má skôr dizajn športových hodiniek spolu s variáciami pruhov. Je to však iný športtester ako Charge 2 a takisto je drahší.

Multi-športová funkcia, ktorá je aj na Charge 2 vám umožní niekoľko športových módov a reálnych štatistík a Blaze ponúka smartfón notifikácie ako Alta a Charge 2. Takisto pridáva kontrolu hudby a on-screen cvičenia do svojich schopností, podobne ako Charge 2.

Blaze sú skôr smarthodinky ako športtester, kedy ponúkajú farebný dotykový displej, ktorý však nebude vhodný pre každého. Klasický pruh má 3 variácie farby – čierna, modrá a slivková. Sú tu však aj kožené a kovové pruhy.

Fitbit Surge

Čo meria – kroky, vzdialenosť, kalórie, aktívne minúty, spánok, tep srdca, nadmorskú výšku

Typ nosenia – zápästné

Vlastnosti –  jednofarebný OLED displej, hodiny, notifikácie smartfónu, kontrola hudby, pripojené GPS, multi-športové sledovanie, automatické rozpoznávanie cvičenia, tichý alarm.

Výdrž batérie – 7 dní

Cena – od 180 eur

Fitbit Surge je najdrahšie Fitbit zariadenie, ktoré pôsobí skôr ako hodinky než športtester podobne ako Blaze. Má jednofarebný displej a poriadne sledovanie GPS, čo znamená, že si môžete merať svoj beh bez smartfónu, na rozdiel od Blaze alebo Charge 2.

Surge ponúka všetko čo Blaze v zmysle funkcií ako kontrola hudby, upozornenia na prichádzajúce hovory a správy alebo multi-športovú funkcua. To znamená, že mu stále chýba niekoľko funkcií ako na Charge 2, ako je sprevádzané dýchanie a VO2 Max. Nemá síce on-screen cvičenie ako Blaze, no je pokročilejšie v rámci toho, čo sa týka behania, kedy ponúka viac variácii.

Batéria Surge má vydržať  7 dní a ponúka rovnakú funkcionalitu aplikácie ako Blaze a iné Fitbit zariadenia, s pridanými výhodami máp, kedy môžete ísť behať so zapnutým GPS. Fitbit Surge je dostupné v čiernej, modrej a oranžovej, no na rozdiel od Blaze, Alta a Charge 2 si nemôže vymieňať popruhy.

zdroj: pocket-lint.com, zdroj fotografií: pocket-lint.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *