Nájsť lacné a kvalitné smarthodinky v dnešnej dobe vôbec nie je ťažké. Celosvetová výstava CES v Las Vegas nám priniesla veľké množstvo noviniek v kategórií smartwatch. S každou predstavenou novinkou sa viac a viac zabúda na staršie modely. Toto je dvojsečná zbraň, na jednej strane v starších modeloch nedostanete funkcie, ktoré nájdete v tých nových, no na strane druhej, kedysi výnimočné pre svoje funkcie a dizajn, sa stávajú staršie modely cenovo dostupnejšie.

Prednedávnom sme vám priniesli dve časti nášho miniseriálu o lacných a kvalitných smarthodinkách, pri ktorých si nemusíte siahať hlboko do vrecka. Predstavili sme vám staršie, ale stále dobre modely. Niektoré z nich sú dokonca vlajkovou loďou výrobcu.

V prvej časti ste mali možnosť spoznať bližšie.

  • Pebble Original
  • Moto 360 (2014)
  • Garmin Vivosmart

V druhej časti sme vám priniesli smarwatch za ktoré sa nemusíte hanbiť.

  • Sony SmartWatch 3
  • Alcatel OneTouch Watch
  • Samsung Gear Fit

V dnešnej poslednej časti nášho miniseriálu si predstavíme ďalšie tri zaujímavé kúsky, ktoré sú výnimočné, nie len svojim dizajnom a funkciami, ale najmä cenou. Ako v predchádzajúcich častiach, tak aj v tejto, si na záver predstavíme jeden fitness náramok. Ten disponuje podobnými funkciami ako smarthodinky no hranica medzi nimi je písaná odolnosťou pri športových aktivitách.

V dnešnej časti sme neprekročili nami stanovenú hranicu 150 EUR. Veríme, že si nájdete tie svoje a budeme radi, ak sa s nami o svoj výber podelíte.

LG G Watch

LG G Watch boli pohltené a zatienené novými G Watch smarthodinkami a neskôr Watch Urbane verziou od LG, ale ak vám stačí ich pôvodná výbava a základná funkcionalita, dostanete LG G Watch za skvelú cenu. Ponúkajú hranatý dizajn a 1,65 palcový displej s rozlíšením 280 x 280 bodov. Hodinky poháňa procesor Snapdragon 400 a ponúkajú 512 MB RAM. Tento smartwatch beží na špeciálne upravom Android Wear platforme.

Najväčším pozitívom je cena, ktorá vám dokonca ušetrí vašu peňaženku o približne 50 EUR oproti nami stanovenému rozpočtu. Za ušetrené si môžte zaobstarať oceľový remienok.  Tieto smarthodinky ponúkajú veľké množstvo aplikácií z Google Play.

Sony Smartwatch 2

Ak máte záujem o kvalitný a masívny oceľový remienok bez nutností minutia ďalších peňazí, tak máte šťastie. Sony SmartWatch 2 sú podarený dizajnový kúsok a len za 100 EUR.

Narozdiel od Sony Smartwach 3 spomenutých v našom druhom diely, tieto bežia na nejakom bláznivom customizovanom operačnom systéme, ktorý je tak trochu, áno poviem to narovinu – mimo. Našťastie aplikácie čo sú k dispozícií sú stále slušné a to celý dojem napráva. Smartwatch od Sony disponuje 1,6 palcovým transflektívnym LCD  displejom s rozlíšením 220 x 176 pixelov, ktorý zaistí dobrú čitateľnosť na slnku.

Fungujú s akýmkoľvek Android 4.0 a vyšším nainštalovaným na vašom telefóne a na výber je veľa pekných remienkov. No a samozrejme, sú lacné, takže si ich môžete dovoliť kúpiť viac.

Fitbit Charge

Fitness náramok Fitbit Charge spoľahlivo sleduje osobnú aktivitu po celý deň aj v noci. Okrem funkcií monitora aktivity a spánku, v spojení so smartfónom zobrazuje notifikácie o prichádzajúcich hovoroch, takže aj pri športe hneď viete kto vám volá bez nutnosti pozrieť sa na váš smartfón.

Fitbit Charge je najjednoduchšie wearable zariadenie z rady noviniek od Fitbit. Disponuje klasickými funkciami, ktoré môžete očakávať od takmer všetkých fitness náramkov. Celodenným nosením si môžete zmerať počet krokov, spálené kalórie, vyšľapané poschodia a ak si ho zoberiete do postele, tak vám zmeria spánok alebo vás potichu zobudí jemným vibrovaním. Prebiežné výsledky si ľahko môžete pozrieť na malo displeji, ktorý, ako sme už spomínali, zobrazí aj notifikácie o prichádzajúcich hovoroch a správach.

Chýbajú funkcie ako GPS alebo merač tepu, môžete siahnúť po jeho vyspelejších bratoch v podobe Fitbit Charge HR alebo Fitbit Surge.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *