Pripravili sme pre vás seriál s detailnými informáciami o jednej z najdôležitejších súčiastok všetkých inteligentných hodiniek. Kedže sú Apple Watch jedny najpredávanejších hodiniek, prinášame vám podrobné informácie o Apple Watch batérii, jej parametre, výdrž, funkčnosť a porovnáme ju s tou najväčšou konkurenciou – Android Wear smarthodinkami. V dnešnom článku vám ukážeme výdrž batérie Apple Watch, ako sa vypočítava životnosť batérie Apple Watch, testy výdrže batérie Apple Watch a čo sa deje s Apple Watch v šetriacom režime.

Výdrž batérie Apple Watch: koľko hodín vydží?

Prinášame vám popis veľkosti batérie. Nikto nechce nabíjať svoje zariadenie každý deň, ale limitovaná životnosť batérie Apple Watch – ako pri batériách takmer všetkých inteligentných hodiniek – si vyžaduje každodenné doplnenie energie.

Ako dlho vlastne táto batéria vydrží? Táto otázka je zložitejšia, ako by ste si mysleli. Oficiálna špecifikácia Apple Watch batérie hovorí, že vydrží “celý deň” a “až do 18 hodín”. Poznámka: deň ma ale stále 24 hodín.

Áno, ten “celý deň” hovorí technicky o synchronizácii s normálnym režimom nášho spánku a stačí im len 2,5 hodiny na plné nabitie. Ale metodológia Apple za týmito číslami a to, ako sa porovnáva s najlepšími smart hodinkami, si zaslúži pochopiť túto tému hlbšie.

Ako sa vypočítava životnosť batérie Apple Watch?

Apple tvrdí, že ich smart hodinky ktoré sú kompatibilné s iPhonom, dosiahli celodennú výdrž 18 hodín počas testov pred uvedením Apple Watch a iOS softvéru do výroby. Ich 18 hodín “kombinovaného používania” pozostávalo z 90 kontrôl, 90 notifikácii, 45 minút používania aplikácii a 30 minút používania aplikácie na cvičenie s prehrávaním hudby cez Bluetooth.

Ak skontrolujete čas, alebo zapnete obrazovku menejkrát, tak batéria Apple Watch dokáže poraziť tieto odhady. Ak však počas dňa dostanete záplavu oznámení, batéria vám môže skončiť už počas vašej cesty domov z práce.

Viac testov výdrže batérie Apple Watch

Presnejšie testy (more granular tests) od Apple priniesli rôzne výsledky. “Test hodiniek” bol rozdelený do 48 hodín pri kontrole 5x každú hodinu – s poznámkou od Apple, že každé spustenie obrazovky trvalo 4 sekundy.

Najviac vyšťavil batériu “test hovorenia” použitím Apple Watch mobilnej aplikácie. V tomto Dick Tracy móde, ktorý vyžadoval neustále pripojený iPhone, vydržala batéria 3 hodiny.

“Športový test” a “Test prehrávania hudby” – každý jednotlivo – zaznamenali výdrž batérie 6,5 hodiny. Spoločnosť tvrdí, že počas celej doby športového módu bol tiež spustený merač tepu.

Apple Watch v šetriacom režime

Čo sa stane, keď batéria Apple Watch melie z posledného? Miesto toho, aby sa stala nositeľnými slnečnými hodinami, dokáže stále hovoriť čas v režime, ktorý Apple volá “Energetická rezerva”.

Ako aj pri dnešných najlepších smartphonoch, tento špeciálny šetriaci režim batérie tiež vypne funkcie iných aplikácii v prospech možnosti kontrolovať čas až po dobu 72 hodín.  Toto málo známe trojdňové rozšírenie výdrže je vypočítané pre 4 kontroly za hodinu, opäť každé trvajúce 4 sekundy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *