Spolu s iOS 10 Apple spustil i WatchOS3. Ide o najnovší počin pre operačný systém Apple Watch a výsledky sú viditeľné – otváranie aplikácii je o 1/3 rýchlejšie ako pri predchádzajúcom WatchOS 2. Je to z toho dôvodu, že aplikácie sú tentokrát v pamäti smarthodiniek a nie na spárovanom iPhone.

Jednou z noviniek predstavuje Scribble, vďaka čomu sa dá odpovedať na správy použitím prsta na napísanie slov. Zaujímavé na tom je to, že netreba čakať, kým aplikácia rozozná napísané písmeno a dá sa písať ďalej. Na novom WatchOS 3 sa dajú vytvoriť a prispôsobiť ciferníky, ich prepínanie je navyše jednoduché pomocou posunu vľavo alebo vpravo.

Nový operačný systém umožňuje zdieľanie štatistiky z fitness s priateľmi a rodinou. Potiahnutie spodku obrazovky vyvolá kontrolné centrum. Podobne ako na iPhone sa dá zapnúť režim lietadlo, pozrieť úroveň batérie a uzamknúť zariadenie.

Medzi ďalšie nové vlastnosti patrí mód vozíčkarov, ktorí sú síce na vozíku, ale chcú monitorovať svoju aktivitu. Na aktualizáciu je potrebné uistiť sa, či má pripojený iPhone najnovšiu verziu iOS. Ďalej, Apple Watch musia byť nabité aspoň na 50% kapacity batérie. Aktualizácia sa vykonáva pomocou aplikácie Apple Watch.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *