Once je aplikácia fungujúca na princípe zoznamky „naslepo“. To by ešte nebolo nič revolučné, no Once vám potencionálneho partnera resp. partnerku vyberá hlavne na základe načúvania vášmu srdcu. Fráza „počúvaj svoje srdce“ takto nabrala reálne kontúry.

Aplikácia sa momentálne pýši počtom užívateľov viac ako 600 000. Nedávny update umožňuje Once používať aj majiteľom fitness trackerov ako napríklad Fitbit alebo smarthodinkách bežiacich na operačnom systéme Android Wear. Spojenie aplikácie s fitness náramkami má svoj zmysel, srdečný pulz tu hrá totiž  primárnu úlohu.

Once sleduje, či profil nápadníka zvyšuje váš srdcový pulz – je totiž vedecky dokázané, že práve zrýchlený pulz je znakom atraktívnosti, ktorou na vás druha strana pôsobí – následne vás na tento fakt upozorní a vy môžete usúdiť či srdce a vaše ďalšie pocity sú v súlade.

CEO Jean Meyer verí, že Once, ako zoznamka, ponúka niečo nové hlavne pre tých ľudí, ktorí si potrpia na výber potencionálneho partnera a extra prvok v podobe merania srdcového pulzu je niečo navyše, čo im pomôže sa lepšie rozhodnúť.  Meyer tvrdí, že väčšina „dating“ platforiem funguje na zastaraných, hlavne demografických princípoch, alebo sú zamerané len na príležitostné stretnutia. Once chce byť niečo viac ako zoznamka. 

Aplikácia Once je zatiaľ prístupná v UK, Francúzku a Španielsku pre iOS a Android. Plány priniesť aplikáciu aj na Slovensko zatiaľ nie sú.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *