Ani mesiac neubehne, aby na trh neprišli nové smarthodinky. S každou predstavenou novinkou sa viac a viac zabúda na staršie modely. Výhodou tohto boomu je možnosť získať kedysi drahý model inteligentných hodiniek za relatívne nižšiu cenu.

Za nižšiu cenu nedostanete luxusný dizajn alebo rýchlejší procesor, ale obvykle dostanete rovnaké funkcie a možnosti ako na drahších modeloch smarthodiniek. Veď aj tie doteraz najdrahšie smarthodinky od spoločnosti Tag Heuer bežia na operačnom systéme Android Wear, ktorý nájdete aj v podstatne lacnejších smarthodinkách od Motoroly.

V tomto článku nájdete hodinky v cene okolo 150 EUR (taký rozpočet sme si orientačne určili). Samozrejme, ak niektoré hodinky stoja o pár eur viac a extra peniaze prinesú solídne funkcie, nemôžme ich predsa opomenúť. Poďme teda nato.

LG G Watch

LG G Watch boli pohltené a zatienené novými G Watch smarthodinkami a neskôr Watch Urbane verziou od LG, ale ak vám stačí ich pôvodná výbava a základná funkcionalita, dostanete LG G Watch za skvelú cenu. Ak hladáte naozaj lacné smarthodinky, potom nehľadajte ďalej. Ponúkajú hranatý dizajn a 1,65 palcový displej s rozlíšením 280 x 280 bodov. Hodinky poháňa procesor Snapdragon 400 a ponúkajú 512 MB RAM. Tento smartwatch beží na špeciálne upravom Android Wear platforme.

Najväčším pozitívom je cena, ktorá vám dokonca ušetrí vašu peňaženku o približne 50 EUR oproti nami stanovenému rozpočtu. Za ušetrené si môžte zaobstarať oceľový remienok.  Tieto smarthodinky ponúkajú veľké množstvo aplikácií z Google Play.

Sony Smartwatch 2

Ak máte záujem o kvalitný a masívny oceľový remienok bez nutností minutia ďalších peňazí, tak máte šťastie. Sony SmartWatch 2 sú podarený dizajnový kúsok a len za 100 EUR.

Narozdiel od Sony Smartwach 3 spomenutých v našom druhom diely, tieto bežia na nejakom bláznivom customizovanom operačnom systéme, ktorý je tak trochu, áno poviem to narovinu – mimo. Našťastie aplikácie čo sú k dispozícií sú stále slušné a to celý dojem napráva. Smartwatch od Sony disponuje 1,6 palcovým transflektívnym LCD  displejom s rozlíšením 220 x 176 pixelov, ktorý zaistí dobrú čitateľnosť na slnku.

Fungujú s akýmkoľvek Android 4.0 a vyšším nainštalovaným na vašom telefóne a na výber je veľa pekných remienkov. No a samozrejme, sú lacné, takže si ich môžete dovoliť kúpiť viac.

Pebble Original

Originálne prvé Pebble sa objavili začiatkom roka 2013 ako výsledok v tej dobe najúspešnejšej Kickstarter kampane vôbec. Podporujú Android ako i iOS, majú stále rastúci balík aplikácií a tiež aj balík dizajnov ciferníka resp. pozadia. Baterky vydrží aj týždeň. Pebble následne prišlo s Pebble Steel verziou a Pebble Time a stali sa jedným z najsilnejších hráčov na trhu. E-ink displej je navyše ako stvorený pre dlhú výdrž batérie.

Áno, určite to nie sú perfektné smarthodinky, no keďže ich cena je pod 150 EUR, prvé Pebble sú stále smarthodinky, ktoré by sme kúpili.

Moto 360 (2014)

Dobre, tak pri týchto smarthodinkách ideme jemne cez rozpočet 130 EUR, ale oplatí sa vypýtať si extra peniažky od maminy – Moto 360 momentálne stoja 180 EUR a peňazí navyše sú hodné, nakoľko momentálne ide o najhorúcejší kúsok v ponuke.

Išlo o prvé smarthodinky s kruhovým tvarom a ešte stále su klasikou bežiacou na Android Wear s množstvom fanúšikov. Kvantum skvelých a dostupných pozadí, ktoré si môžete vybrať, plno remienkov na výber + fakt, že ide o jedni z najpríjemnešie vyzerajúcich a finančne menej náročných smarthodiniek v predaji hrajú v prospech Moto 360. Okrem toho, očakávame, že ich cena pôjde ešte nadol, keď sa na slovenský trh dostane ich druhá generácia a ich športová verzia.

Alcatel OneTouch Watch

Okrúhly dizajn, water resistant, jednoduché USB nabíjanie, fitness tracking – lacné smarthodinky od Alcatelu sú práve také dobré aká je ich cena.

NFC, meranie srdečného tepu, vlastný prispôsobený operačný systém a navyše Alcatel hlási, že baterka vydrží od dvoch do piatich dní na jedno nabitie, čo je viac ako ponúkajú mnohí konkurenti na trhu.

Inteligentné hodinky sú vďaka kompatibilite so zariadeniami Android i Apple, hrúbke len 10,5 mm a hmotnosti len 55 gramov jedným z najelegantnejších a najvšestrannejších zariadení na trhu. Vďaka jasnému displeju, nápadnému dizajnu a rozšíreným funkciám ponúka pre každého niečo.

Sony SmartWatch 3

A teraz poprosíme trochu pozornosti! Výborne! V podstate môžete zabudnúť na všetko z minulého dielu a rovno si kúpte Sony SmartWatch 3. Áno správne, sú niečo cez rozpočet, ale to na čo sa pozeráte sú kvalitný kúsok smarthodiniek a cena v poslednom období pekne klesla.

Po prvé, majú plný GPS tracking pre vaše bežecké potreby a dostali tiež NFC pre vašu Google peňaženku a bezkontaktné platby. V neposlednom rade dvojdňová výdrž batérie určite poteší každého. Do predaja prišli na začiatku roka 2015 a tak ich ešte nemôžeme považovať za starý model.

Samsung Gear Fit

Gear fit je skôr fitness náramok ako inteligentné hodinky. Cena je pod náš stanovený rozpočet 150 eur.

V balíku tohto zariadenia nehľadajte GPS, od toho sú náramky o oveľa vyššiu cenu. Samsung Gear Fit prišli s vlastným zakriveným displejom Super AMOLED. Uhlopriečka displeja je 1,84 palcov a rozlíšenie 128 x 432 pixelov.

Podľa výrobcu batéria vydrží aj od 3 do  5 dní v závislosti od intenzity používania. Samsung Gear Fit je dobrým medzi stupňom medzi inteligentnými hodinkami a fitness náramkom. Náramok Samsung Gear Fit vám umožňuje jednoducho ovládať základné funkcie, ako je napríklad odmietnutie hovorov so správou, rýchla odpoveď na správu alebo ovládanie budíkov.

Fitbit Charge

Fitness náramok Fitbit Charge spoľahlivo sleduje osobnú aktivitu po celý deň aj v noci. Okrem funkcií monitora aktivity a spánku, v spojení so smartfónom zobrazuje notifikácie o prichádzajúcich hovoroch, takže aj pri športe hneď viete kto vám volá bez nutnosti pozrieť sa na váš smartfón.

Fitbit Charge je najjednoduchšie wearable zariadenie z rady noviniek od Fitbit. Disponuje klasickými funkciami, ktoré môžete očakávať od takmer všetkých fitness náramkov. Celodenným nosením si môžete zmerať počet krokov, spálené kalórie, vyšľapané poschodia a ak si ho zoberiete do postele, tak vám zmeria spánok alebo vás potichu zobudí jemným vibrovaním. Prebiežné výsledky si ľahko môžete pozrieť na malo displeji, ktorý, ako sme už spomínali, zobrazí aj notifikácie o prichádzajúcich hovoroch a správach.

Chýbajú funkcie ako GPS alebo merač tepu, môžete siahnúť po jeho vyspelejších bratoch v podobe Fitbit Charge HR alebo Fitbit Surge.

Garmin Vivosmart

V tomto prípade ide tvarom určite viac o fitness tracker ako o hodinky no Garmin Vivosmart stále komunikujú aj s vaším mobilom a sledujú notifikácie aplikácií nie len kroky ktoré nabeháte v prírode. A čo je dôležité, príjemne prekvapia aj vašu peňaženku.

Ako už bolo spomenuté Vivosmart sú viac náramok ako čokoľvek a to hlavne vďaka 19g rámčeku, ktorý je elegantne vytvarovaný (displej OLED) s možnosťou výberu zo štedrej farebnej škály. Čiže pravdepodobne veľké plus pre ľudí so záujmom vyšperkovať každý farebný detail okolo seba.

Nemajú GPS ani ostatné vymakané súčasti, no povedia vám presný čas, upozornia vás na hovor, notifikácie zo sociálnych aplikácií a týždňová výdrž batérie tiež vzbudzuje rešpekt. Celkom slušné za tú cenu. Garmin predstavil mladších bratov, v ktorých nájdete aj merače tepu alebo vstavané GPS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *