Ak hľadáš kvalitné smart hodinky, ale nemáš stovky € k dispozícii, pripravil som pre teba článok s jasnou voľbou.

Niekoľko týždňov som robil prieskum trhu s inteligentnými hodinkami s rozpočtom do 100€. Napriek množstvu modelov v ponuke jeden model od Amazfit vždy značne prekonával ostatné takmer vo všetkých funkciách. A tak som sa rozhodol, že tu nebudem vypisovať zoznam smarthodín, ktoré si môžeš kúpiť do 100€ ale rovno ti odporučím tie najlepšie, ktoré vyhrávajú vo svojej kategórii takmer u každého, kto s nimi strávil pár týždňov.

Ak je 100€ maximum, čo chceš investovať toto by mala byť pre teba jediná voľba.

Amazfit Bip – jasná voľba

Amazfit Bip sú malé, ľahučké, kvalitné a hlavne lacné fitness hodinky.

Aktuálna cena Amazfit Bip S v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )

V ponuke sú tieto štyri farebné prevedenia:

Štyri farebné prevedenia

V tejto recenzii ti zhrniem základné parametre, informácie o tom pre koho sú a pre koho nie sú určené, silné a slabé stránky hodiniek a všetko čo potrebuješ vedieť pred kúpou týchto hodiniek.

.:Reklama:.

Technické parametre

Amazfit Bip sú malé hodinky, ale skrývajú toho veľa pod svojím farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 1,28″ a rozlíšením 170×170 bodov. Tento displej je chránený 2.5D sklíčkom Gorilla glass 3, ktorý ochráni hodinky pri pádoch a odretiach avšak odporúčam dokúpiť si ochrannú fóliu (napríklad v týchto e-shopoch). Predsa len ide hodinky určené pre športovcov a aktívnych ľudí a 10€ navyše ti ušetrí veľa vrások na čele. Hodinky sú certifikované vodotesnosťou IP68 – viac o vode odolnosti ďalej v článku.

Senzory

 • merač srdcového tepu
 • barometer
 • accelerometer
 • GPS + GLONASS
 • geo-magnetický senzor

Pre hodinky v tejto cenovej kategórii je to veľmi bohatá výbava, obzvlášť zabudované GPS.

Vďaka tejto výbave dokáže monitorovať množstvo vecí. Samozrejmosťou je srdcový tep, rýchlosť, kroky, vzdialenosť, spálené kalórie a spánok.

Po pripojení k smart telefónu prostredníctvom bluetooth, dokáže zobrazovať notifikácie, prichádzajúce hovory a ukáže ti náhľad správy, ktorá ti príde na mobil. Nedokáže však odpovedať na správy ani prijať hovor. Hodinky slúžia teda hlavne na informovanie o tom, čo sa deje na mobilnom telefóne.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je jednou z najzaujímavejších vecí týchto inteligentných hodiniek. Kým sa drahé smart hodinky trápia aby vydržali aspoň deň plného využívania, Amazfit Bip ti poskytne viac ako 4 týždne aktívneho používania. Výrobca dokonca udáva, že pri obmedzení niektorých notifikácií vydržia až 45 dní.

Aby sme si to ujasnili. Amazfit Bip majú farebný plne dotykový displej, GPS a merač srdcového tepu a vydržia mesiac na jedno nabitie!!! Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo tieto hodinky odporúčam ako jednoznačnú voľbu.

Dizajn

Vzhľadom na to, že smart hodinky sa nosia celý deň a ešte aj počas spánku, tak dizajn hrá veľmi dôležitú rolu. Hodinky by mali byť pohodlné a vyzerať reprezentatívne.

Telo Amazfit Bip je z umelej hmoty hranatého tvaru, na štýl Apple Watch. Sú malé, hodia sa aj na tenké zápästie a sú určené ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Veľkou výhodou je váha. Pri 32 gramoch (vrátane náramku) ledva pocítite, že ich máte na ruke. Počas dňa ľahko zabudnete, že vôbec niečo máte na zápästí a počas spánku sú veľmi pohodlné. Veľa ľudí si chváli práve túto vlastnosť, pretože väčšina smarthodinek sú hrubé a počas spánku nepohodlné a preto ich prestanú nosiť v noci a nevyužívajú jednu z najlepších funkcií smarthodiniek, ktorou je monitorovanie kvality spánku.

Náramok na Amazfit Bip je kvalitný silikónový, ktorý veľmi pohodlne sedí na zápästí. Dá sa však veľmi jednoducho vymeniť za akýkoľvek 20mm remienok.

Celkovo dizajn hodiniek nie je dáky luxusný, dych berúci. Avšak to sa dalo očakávať v tejto cenovej relácii. Hodinky boli navrhnuté aby boli pohodlné a ergonomické.

Monitorovanie aktivít

Rozoberme si trochu podrobnejšie monitorovanie aktivít, pretože, ak si chceš kúpiť smart hodinky, tak pravdepodobne práve kvôli tomu, aby si mohol monitorovať svoju aktivitu.

Ako som už spomínal tieto fitness hodinky napriek svojej „veľkosti“ obsahujú množstvo senzorov. Čo sa týka presnosti týchto senzorov, treba rátať s tým, že nikdy nebude stopercentná, ale s tým sa stretávajú všetky smart hodinky.

GPS bude vždy presnejšie vo voľnej prírode pri jasnom počasí ako v zastavaných oblastiach. Merač krokov vždy počas dňa zaráta niekoľko krokov naviac, pretože pri rýchlom pohybe rukou aj v sede, hodinky to môžu vyhodnotiť ako kroky. Optický merač srdcového tepu bude vždy presnejšie merať, keď si pritiahnete remienok na ruku tesnejšie, ako keď ich máte voľne na zápästí.

Pri správnom používaní však bez problémov poskytnú 95%-tnú presnosť merania, ktorá by bohato mala stačiť na získanie informácií na zlepšovanie tvojich výkonov alebo životného štýlu.

Veľmi obľúbenou je aj funkcia monitorovania koľko tráviš času bez pohybu. Hodinky ťa napríklad môžu upozorniť na to, že už hodinu sedíš pri počítači a že by si mal vstať a trošku rozprúdiť krv v tele.

Softvér

Aplikácia na hodinkách je veľmi jednoduchá a základná. Hodinky bohužiaľ nie sú v slovenčine ani v češtine, ale ovládanie je také jednoduché a intuitívne, že nemusíš mať žiadne odborné vedomosti z cudzieho jazyka.

Najväčšie využitie hodiniek aj tak dosiahneš v kombinácii s aplikáciou na mobile Mi Fit, ktorá je v slovenčine a teda nebudeš mať žiaden problém využívať naplno funkcie hodiniek.

Hodinky aktivuješ stlačením jediného tlačítka na boku. Odomkne sa tým displej. Ďalej ovládaš hodinky jednoduchým dotykom prsta na displeji.

Aplikácia na hodinkách obsahuje 4 základné športové činnosti. Beh, bežiaci pás, bicyklovanie a chôdza.

Na displeji je možné zobraziť počasie, ktoré sa aktualizuje automaticky cez tvoj smartfón.

Môžeš si nastaviť budík, stopky a odpočítavanie.

Ako som spomínal, aplikácia je veľmi základná. Ak ťa zaujímajú grafy a tabuľky, všetko nájdeš v aplikácií v mobile.

Mi Fit – aplikácia na mobile

Jednou z najsilnejších stránok Amazfit Bip je práve aplikácia, s ktorou spolupracuje na mobilnom telefóne. Môžeš si ju zadarmo stiahnuť na play store pre android alebo na app store pre iOS.

Mi Fit je veľmi používateľsky priateľská – to znamená, že sa v nej veľmi ľahko zorientuješ. Je v slovenčine ako aj v češtine. Spárovať hodinky je veľmi jednoduché, stačí nasledovať kroky, ktoré ti aplikácia bude ponúkať.

Akonáhle sú hodinky spárované cez bluetooth už to viac krát nebudeš musieť robiť. Vždy pri spustení Mi Fit sa aktualizujú všetky údaje z hodiniek.

Aplikácia bude všetky dáta ukladať a vytvárať grafy a porovnania. Dokonca aj keď niekoľko dní či týždňov nepripojíš hodinky k mobilu, aplikácia si dokáže načítať z hodiniek dáta aj z minulosti.

Na hlavnej obrazovke vidíš všetko základné čo potrebuješ:

 • informáciu o srdcovom tepe počas dňa
 • počet krokov za aktuálny deň
 • množstvo spálených kalórií
 • informáciu o kvalite posledného spánku
 • údaje z posledného civčenia
 • a dosiahnutie tvojich cieľov ako je váha alebo vzdialenosť

Tieto údaje môžeš porovnávať s ostatnými alebo ich zdieľať.

Vodeodolnosť

Veľa ľudí sa v komentároch pýta na odolnosť  Amazfit Bip voči vode. Sú teda tieto hodinky určené aj na plávanie?

Odpoveď je – nie.

Výrobca uvádza, že amazfit Bip sú odolné voči dažďu, prachu, ošpliechaniu a náhodnému ponoreniu.

To znamená, že v týchto situáciách ti výrobca zaručuje, že hodinky sa nepoškodia.

Samozrejme ľudia si vysvetľujú vode odolnosť do 1,5m do 30 minút každý po svojom. Niektorí uvádzajú, že hodinky mali na dovolenke, plávali v nich, sprchovali sa, celý čas ich nedali dole z ruky. Dokonca boli s nimi aj šnorchlovať a hodinky sú stále ako nové.

Výrobca sa k tomuto následne vyjadril, že hodinky nie sú určené na takéto prostredie, pretože teplota v sprche sa rýchlo mení, čím sa materiál hodiniek môže rozpínať alebo zmenšovať, čo môže poškodiť hodinky. Ďalej šampóny a mydlá sú vysokokorózne látky a môžu poškodiť remienok alebo obal hodiniek. A samozrejme s hĺbkou pod vodou stúpa tlak vyvíjaný na telo hodiniek, čo môže trvalo poškodiť zariadenie.

Čo z toho teda vyplýva?

Kúp sa a plávaj v nich na vlastné riziko. Hodinky to pravdepodobne vydržia ale riziko nesieš ty.

Nevýhody

Myslím si, že z mojej recenzie je jasné aké výhody majú tieto hodinky a že za cenu, ktorú zaplatíš dostaneš funkcie oveľa drahších hodín a pritom bezkonkurenčnú výdrž batérie.

Čo sa nevýhod týka, uvediem niektoré, s ktorými sa majitelia stretávajú:

 • Notifikácie správ – hodinky vibrujú pri každej jednej správe, čiže ak ti niekto pošle 10 správ za sebou, hodinky zavibrujú pre každú správu osobitne
 • Vodotesnosť – používatelia by privítali možnosť monitorovať aj plávanie. Môžeš – ale na vlastné riziko.
 • Nemožnosť prijať hovor, alebo odpovedať na správu priamo z hodiniek. Čo je však logické v tejto cenovej kategórii.
 • Nemožnosť exportovať údaje o aktivitách aplikáciám tretích strán ako Strava a podobne. Mi Fit nepodporuje export dát. Aspoň zatiaľ.
 • Nemožnosť nastaviť budík priamo na hodinkách. Budíky treba nastaviť v aplikácií na mobilnom telefóne.

Záver

Amazfit Bip sú jednoznačne najlepšou voľbou pre smarthodinky v cenovej hladine do 100€. Sú kvalitné a lacné, ponúkajú všetky potrebné senzory, ktoré nájdete na hodinkách za 200€ a pritom ich výdrž batérie je bezkonkurenčná. Sú pohodlné, nenápadné a pomôžu ti monitorovať všetko čo potrebuješ. Majú základný a jednoduchý dizajn a v kombinácií s aplikáciou Mi Fit sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Kúpiť môžete na tomto odkaze.

Galéria

360° náhľad na hodinky si môžeš pozrieť na tomto odkaze.

Ivan Mesík

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In nec libero sed urna porttitor auctor aliquet facilisis lectus. Nam at tortor a odio cursus consectetur. Sed orci dui, placerat et nibh in, vulputate imperdiet massa. Donec tincidunt ut magna eget malesuada. Vivamus quis euismod augue, vitae maximus elit. Ut vitae est sit amet neque cursus tincidunt sed eu purus. Fusce auctor consectetur nisl. Nulla porttitor tempor metus, vel facilisis quam tincidunt at.

1 komentár

 • Jan Bednar

  13. júla 2020 - 13:10

  Ja potrebujem smart hodinky ktore by mi vedeli zmerať glukozu/cukor/ v krvi. Cena nie je problem. Poradi mi niekto kde sa daju zohnať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *