Smarthodinky sú celkom užitočné zariadenie. Ponúkajú funkcie ako meranie fyzických aktivít, notifikácie alebo skratky pre vykonávanie úloh na smartfóne. Žiaľ, stále čelia nedostatku záujmu zo strany spotrebiteľov. Funkcionalitu síce majú, avšak tradičné hodinky sú pre ľudí stále zaujímavejšou voľbou. Niektorí jednoducho preferujú vzhľad tradičných hodiniek, zatiaľ čo iným sa nemusí páčiť vlastniť hodinky, ktoré sa denne musia nabíjať.

Už čoskoro však tento problém začnú riešiť MATRIX PowerWatch s podstatným riešením -smarthodinky netreba nikdy nabíjať. PowerWatch sú totiž poháňané telesným teplom a nikdy ich nebude treba dať nabiť. Nejde o prvý typ takýchto smarthodiniek, ponúkajú však viac funkcií ako tie predchádzajúce.

Hoci v rámci funkcií nedokážu všetko, čo top smarthodinky, majú niektoré užitočné funkcie ako meranie spálených kalórii, úroveň aktivity, spánková aktivita a prehľad energie, ktorú používateľ vyprodukuje. Potom, čo sa smarthodinky odstránia z remienka, prepnú sa do spánkového režimu, pričom sa však všetky údaje uložia.

Telesné teplo síce neposkytuje dostatok energie na poháňanie smarthodiniek s komplexnými funkciami ako sú Bluetooth alebo Wi-Fi, môžu byť však dobrým kompromisom pre tých, ktorí očakávajú od smarthodiniek základné funkcie.

PowerWatch sú projektom na Indiegogo a 2 mesiace do konca kampane už nazbierali svoj želaný cieľ – 100 000 dolárov (93 878 eur). Zariadenie je momentálne vo fáze prototypu. Tí, ktorí si PowerWatch objednajú z Indiegogo zaplatia 119 dolárov (112 eur). Bežná predajná cena sa zas bude pohybovať na úrovni 169,99 dolárov (160 eur). Zatiaľ nie je dostupný žiadny oficiálny dátum vydania, spoločnosť však očakáva, že predaj začne v júli 2017. Kampaň si môžete pozrieť tu.

zdroj: androidheadlines.com, zdroj fotografií: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *