Buďme úprimní, najväčším problémom dnešných smarthodiniek je výdrž baterky. Tak, ako aj smartfóny, výdrž baterky nie je postačujúca, ani z ďaleka. Nabíjame ich minimálne každý deň, ak nie aj častejšie. Sequent sa ale rozhodol vyskúšať automatické nabíjanie, používané v klasických hodinkách v smarthodinkách.

Eponymus, smarthodinky z dielne Sequentu, používajú samo nabíjací systém baterky, ktorý začne hodinky nabíjať keď sa s nimi hýbete. Je to veľmi podobné už známemu systému z klasických hodiniek (no proces v smart hodinkách je oveľa zložitejší). Smarthodinky používajú bežné funkcie, akými sú meranie srdcovej frekvencie, meranie aktivity, GPS, Bluetooth a systém notifikácií.

Najväčšou otázkou však je, ako dlho môžu hodinky vydržať ak sa nehýbete, alebo nevykonávate namáhavú fyzickú aktivitu (a ako dlho bude trvať ich nabitie potom, ako im dôjde energia?)? Ak by kinetický zdroj energie bol reálne použiteľný pre smart hodinky vo veľkom, mysleli by sme si, že spoločnosť ho už vyskúšala a patrične otestovala. Avšak, Sequent išiel na trh iba „na náhodu“.

Hodinky od spoločnosti Sequent si môžete predobjednať na Kickstarteri za 249$ za kus. Spoločnosť tvrdí, že cena za kus po oficiálnom uvedení do predaja bude začínať na 438$, takže sa dá povedať, že za terajšiu cenu sa to veľmi oplatí. Ale ako vždy, kickstarter nie je nijak krytý ani nič negarantuje, takže pri objednávaní alebo podpore aj iných spoločností sa treba mať na pozore.

zdroj: theverge.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *