Fitbit nie je nijaká náhodná nová firma na poli smart zariadení. Už roky sa môže pochváliť prvými priečkami v predajoch a dlhoročným sledovaním toho, ako sa jeho konkurencia snaží dosiahnuť podobné výsledky. Takmer všetky Fitbit náramky sa stali hitom a našli si svojich dlhoročných užívateľov, ktorí na nich nedajú dopustiť.

Ak čítaš tento článok, je dosť pravdepodobné, že už si o tejto spoločnosti čo to počul. No tvojou dilemou zrejme je, ktoré zariadenie z dielne Fitbit je pre teba to pravé. Fitbit náramky sú cenovo odstupňované najmä podľa množstva funkcií, ktoré ponúkajú. Pomer cena a funkcie určite zaváži najviac, kedže všetky fitbit náramky ponúkajú moderný, elegantný a športový dizajn. Okrem toho kvalita použitých materiálov je na vysokej úrovni, takže sa nemusíte obávať, že budete po roku používania potrebovať nový.

Prinášame ti sumár s krátkym popisom všetkých smartzariadení, ktoré má spoločnosť Fitbit monentálne v ponuke…

Fitbit Zip sú najlacnejším produktom z dielne fitbit a sú určené na jednoduché sledovanie tvojej fyzickej aktivity. Toto malé zariadenie, meria tvoje kroky, prejdenú vzdialenosť a spálené kalórie. Zariadenie sa dá ľahko pripnúť na zips alebo o vrecko nohavíc.

Fitbit One sú trocha drahšie ako zip, ale navyše majú funkciu sledovania spánku, takže tento náramok je určený skôr pre človeka, ktorý chce tracker spánku aj svojej aktivity bez toho, aby musel mať nonstop niečo na zápästí.

Fitbit Flex 2 je jednoduchý, štýlový aktivity tracker, ktorý dokáže sledovať jednoduché veci z fyzickej aktivity ako spálené kalóriem, kroky a pod., plus dokáže zobrazovať aj notifikácie zo smartfónu (teda niektoré z nich). Je veľmi pohodlný na nosenie a taktiež viac „trendy“ ako ostatné clip-on zariadenia, čo môže byť tiež dôvod prečo radšej zvoliť Flex 2 ako One. Čerešničkou na torte však je, že je to jediný vode odolný fitnes tracker od spoločnosti Fitbit.

Fitbit Alta je náramok veľmi podobný modelu Flex 2 hlavne čo sa týka funkcionality, no vyzerajú omnoho formálnejšie a to vďaka ich displeju. Nie sú síce vodeodolné, ale za to majú vylepšenú funkciu zobrazovania notifikácií oproti modelu Flex 2. Naskytá sa nám možnosť čítania textových správ priamo na hodinkách, ako aj notifikácie napríklad z kalendára.

Fitbit Alta HR majú takmer identický dizajn ako model Alta. Rozdiel je len v zapínaní. Pri podeli Alta HR je zapínanie pevnejšie. Tento náramok dokáže merať srdcovú frekvenciu, má odlišný systém náramkov, vylepšenú funkciu sledovania spánku a tiež aj lepšiu výdrž batérie. Ostatné funkcie sú identické s modelom Alta, no ich vyššia cena je daná funkciámi spomenutými vyššie.

Fitbit Charge HR jeden z prvých náramok, ktoré kontinuálne monitorujú tvoju tepovú frekvenciu. Tento náramok je jedným z najpredávanejších fitness trackerom na svete. Jeho základnými funkciami je celodenné meranie krokov, srdcovej aktivity, spalených kalórií, vyšľapaných poschodí a tiež aj meranie spánku. Tento náramok sa už pomaly prestáva predávať, kedže ho naradil mladší a presnejší brat Fitbit Charge 2.

Fitbit Charge 2 ponúka lepšie sledovanie fyzickej aktivity vďaka lepšiemu senzoru frekvencie srdca spolu s VO2 Max, inštrukciami pre oddychové dýchanie a GPS kompatibilitou. Sú síce trocha drahšie, no stále je to najlacnejšia možnosť ako dostať lepšie funkcie na náramkoch od spoločnosti Fitbit. Tento fitness tracker ponúka najlepší pomer ceny a funkcií.

Fitbit Blaze sú určené pre tých, ktorý hľadajú fitnes tracker, ktorý aj keď je určený v prvom rade na fitnes, pôsobí viac elegantne. Nie je síce tak bohatý na funkcie ako model Charge 2, ale vie ponúknuť ovládanie hudby priamo na hodinkách a má tiež farebný displej. Tento model je určený hlavne pre ľudí, ktorí po cvičení alebo behu vymieňajú svoj fitnes náramok za hodinky.

Fitbit Surge dokáže sledovať základnú fyzickú aktivitu, tak ako aj špecifické aktivity, akou je napríklad voľný beh. Nie sú síce lacné (najdrahšie od Fitbitu) ,ale aj keď im pár funkcií chýba, môžu sa pochváliť GPS senzorom priamo v hodinkách, čo nemá žiadny z iných produktov od Fitbit.

Fitbit Aria je smart váha. Táto váha od spoločnosti Fitbit sa na prvý pohľad neodlišuje od bežnej váhy. Rozdiel sa ale skrýva vo vnútri. Váha vám prezradí samozrejme vašu váhu, no okrem toho aj BMI index a vypočíta vám aj percentá tuku. Vďaka wi-fi sa dokáže spojiť s vašim telefónom a na základe meraní vám aplikácia pripraví prehľadné grafy.

zdroj: fitbit.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *