S odhalením nových a zlepšených Samsung Gear S3 je na čase pozrieť sa, čo všetko je zmenené a zlepšené v porovnaní s legendárnymi Gear S2. Samsung totižto minulý rok vytvoril skvelé zariadenie a veľa ľudí sa pýtalo, čo sa ešte môže vylepšiť. Netreba sa však báť, spoločnosť to naozaj dokázala.

Prvou zmena je v počte modelov. Gear S2 malo 3 verzie – normálnu športovú verziu, 3G športovú verziu a klasickú Gear S2. Gear S3 prichádza iba v dvoch verziách – Gear S3 Classic a drsný Gear S3 Frontier.

Toto porovnanie sa týka predovšetkým základných verzií GS2 s GS3, popíšeme si však i detaily zvyšných verzií.

Dizajn

Prvá vec, ktorú si človek všimne je, že Gear S3 Classic vyzerajú skôr ako LG Watch Urbane, než ako Gear S2 Classic (hoci Gear S3 Frontier vyzerá ako S2 Classic na steroidoch). Mimo tohto rozdielu je to všetko Gear, ktorý má firmware Samsung Tizen OS 2.3.2 s rovnako skvelou otáčacou korunkou,  umožňujúcou nasmerovať ciferník.

Od klasicky športových plastických kriviek Gear S2 prešli Gear S3 vývojom na štýl hodiniek vhodných viac do spoločnosti. Gumený remeň bol nahradený kožou a Gear S3 sú rovnako ako predchodca s certifikátom IP68 odolný voči vode a prachu.

Pravým nástupcom Gear S2 Classic sú skôr Gear S3 Frontier, ktoré majú robustný gumenný remeň a používajú i robustnejšie tlačidlá podobné tým, ktoré má pôvodné Gear S2. Ide zároveň o najťažšie smarthodinky Gear, vážiace 62 gramov. Avšak zabudovaná LTE anténa vďaka ktorej nemusí byť zariadenie prepojené so smartfónom väčšiu váhu ospravedlňuje.

Veľkosť a displej

Gear S3 sú 12,9 mm hrubé, vážia 57 gramov a majú 1,3 palcový AMOLED displej s rozlíšením 360×360 s hustotou pixelov 278 ppi.  V porovnaní so štandardnými Gear S2 sú Gear S3 hrubšie, ťažšie a majú väčšiu obrazovku. Obe Gear S3 majú ochranu voči škrabancom, ktorú zabezpečuje sklo Gorilla Glass SR+.

Gear S2 sú 11,4 mm hrubé, vážia 47 gramov a majú menší, 1,2 palcový AMOLED displej s rovnakým rozlíšením, no vyššou hustotou pixelou v hodnote 302 ppi, ktorú však nikto voľným okom neuvidí.

Pokiaľ si to porovnáme na papieri, Gear S2 majú technicky ostrejší, avšak menší displej. Naproti tomu dokáže Gear S3 zobraziť na displeji viac, s krajšími farbami a podporou customizácie.

Štýlovejšia verzia Gear S2, the Classic je o dosť menšia ako oba Gear S2 a Gear S3. Má iba 44 mm a váži 42 gm.

Hardvér

Okrem nového vzhľadu sa Gear S3 vyznamenali signifikantným posunom vpred v rámci hardvéru. Nová generácia má o 50% väčšiu RAM a 50% väčšiu batériu. 768 MB operačnej pamäte RAM by malo stačiť každému používateľovi, ktorý sa sťažuje na pomalý výkon svojich smarthodiniek. Bezdrôtové nabíjanie sa vrátilo, rovnako ako aj monitorovanie činnosti srdca a podpory NFC/MST pre Samsung Pay. GPS, ktoré sa predtým dalo nájsť iba na Gear S2 3G je štandardom pre oba S3 modely. 380 mAh batéria by sa mala postarať o dlhšiu výdrž ako 250 mAh batéria Gear S2.

Softvér

Softvér na Gear S3 je rovnaký ako majú Gear S2, jediný rozdiel spočíva v tom, že sa pomocou otáčania objímky môže prijať alebo zrušiť hovor. Zabudovaný mikrofón rovnako ako predtým umožňuje prijímať a vykonávať hovory.

Cena

Oficiálna cena za Classic a Frontier ešte nie je známa, je však zrejmé, že Frontier budú z dvojice drahšie. Gear S3 Classic a Frontier sa začnú predávať v októbri 2016 a dá sa očakávať, že cena Gear S2 modelov následne klesne.

Samsung tvrdí, že Gear S3 nenahradzuje Gear S2 a obe línie sa majú navzájom doplňovať. Gear S3 má síce oveľa viac funkcií ako Gear S2, najväčšie rozdiely však budú viditeľné predovšetkým v dizajne a veľkosti.

zdroj: androidauthority.com

1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *