Kerv vám umožní platiť v obchodoch, reštauráciách, vo verejnej doprave a bezkontaktne odomykať dvere. Na tom nie je nič výnimočné, až kým si neuvedomíte, že sa nejedná o telefón, smarthodinky či bankomatovú kartu, ale o inteligentný prsteň.

Po úspešnej Kickstarter kampani v roku 2015 spoločnosť Kerv spustila predobjednávky, pričom prvé inteligentné NFC prstene by mali doraziť k svojim majiteľom už v júli.

S cenovkou 65 EUR určite nebude patriť medzi tie drahé nositeľné zariadenia, ale ak zoberieme do úvahy fakt, že dokáže také veci ako váš telefón alebo vaša bankomatová karta, potom by mohol byť aj lacnejší.

Kerv sa snaží zaujať svojou jednoduchosťou a dostupnosťou. Nemusíte po ňom šmátrať a hľadať ho medzi vecami v batohu, alebo ho vyťahovať z vrecka, či sa báť, že vám ho niekto ľahko ukradne. Nepadne vám len tak na zem a nerozbije sa vám. Nezlomí sa vám, keď si sadnete na svoju peňaženku.

Inteligentný prsteň Kerv je odolný voči poškrabaniu a je vodotesný. Hoci je vytvorený z kvalitného plastu, nemusí byť niektorými považovaný za pekný šperk, určite však nie je škaredý. Je ľahký, nenápadný a tak rýchlo zabudnete, že ho máte na ruke. Vo vnútri je vystlaný jemnou gumou, ktorá dobre obopne váš prst. Vďaka tomu je aj ťažšie ho ukradnúť a len tak ľahko vám neskĺzne z prsta.

Kerv funguje podobne ako bezkontaktné platby. Na nastavenie prsteňa vám stačí aplikácia, kde si všetko potrebné nastavíte. Ľahko potom môžete platiť v obchodoch bez nekonečného hľadania peňaženky v batohu. Takto máte všetky svoje platby pod palcom – doslova. Okrem toho si ho môžete nastaviť aj tak, aby dokázal odomykať vaše dvere pomocou NFC autorizácie.

Dostupné sú zatiaľ len dve farby, čierna a biela, ale už teraz spoločnosť plánuje poriadne rozšíriť paletu farieb. Čo sa týka veľkosti, tak tento inteligentný prsteň je dostupný až v dvanástich veľkostiach. To pre výrobcu trochu komplikuje výrobné nastavenia. Zakladateľ spoločnosti Kerv, Philip Campbell, sa pre TechRadar vyjadril, že by rád zredukoval počet veľkostí na päť.

Keďže sa jedná o startup, ktorý je ešte len vo svojich začiatkoch, o veľa veciach rozhodnú prví majitelia inteligentného prsteňa.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *