Váhali sme či zverejníme tento článok, keďže sa nejedná o zariadenie určené na vaše zápästie. Ale vyzerá to tak, že sa otvára nový segment na technologickom trhu a o to sme sa museli podeliť. Samsung sa pripravuje príslušenstvo pomocou ktorého budete môcť ovládať svoj telefón, televízor a automatizované súčasti vášho domu a stačiť vám na to bude iba váš palec na ktorom budete nosiť inteligentný prsteň.

Nový patent podaný na Americkom patentovom úrade odhaľuje potenciál inteligentného prsteňa. Váš telefón by mal rozpoznať váš prsteň a ukázať na displeji menu s funkciami. Z obrázka priloženého k patentu je jasné, že pomocou prsteňa budete môcť ovládať televízor, rádio, svetlá a iné pripojiteľné zariadenia.

Samsung nie je prvou spoločnosťou, ktorá skúma využitie inteligentného prsteňa. Niečo podobné si už patentoval aj Apple, Microsoft a Google. Čo by Samsung mohlo odlíšiť od konkurencie je možnosť pripojiť sa na sociálne siete, ako napríklad Facebook, čo by tak otvorilo nekonečné možnosti využitia.

Samozrejme, ide zatiaľ len o patent a tak na podobné zariadenie si môžeme ešte pár rokov počkať. Zvedavý sme však, na čo všetko budeme môcť takýto inteligentný prsteň využiž. Dobrým príkladom čakania na realizáciu patentov je Samsung Gear S2 a jeho otočný rám, na ktorý sa oplatilo počkať.

zdroj: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *